Ministerstwo Zdrowia ogłosiło bardzo ważną zmianę. Będą nowe komunikaty w sprawie koronawirusa

Autor Mateusz Dolak - 28 Kwietnia 2020
PilneŹródło: wawainfo.pl

- W związku z wieloma sugestiami zmieniamy system informowania o przeprowadzonych testach. Od dziś będziemy podawać sumę przebadanych próbek i przebadanych osób - poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje.

Dwa komunikaty dziennie

Ministerstwo Zdrowia codziennie podaje oddzielnie informacje o nowych przypadkach zakażeń i zgonów, oraz oddzielnie o liczbie wykonanych testów. W komunikatach przekazywanych na Twitterze do tej pory nie było informacji, czy liczba wykonanych testów to ilość próbek, czy też przebadanych osób. W tej sprawie pojawiało się wiele pytań od dziennikarzy i pacjentów, ponieważ aby potwierdzić koronawirusa - u jednej osoby pobierane są co najmniej dwie próbki.

Dzisiaj grzeje:
1. Młody kierowca uderzył w słup, nie przeżył. Ważny apel policjantów
2. Ile zarabia pierwsza dama Agata Duda? Odpowiedź nie pozostawi nikogo obojętnym

Dwa komunikaty o liczbie nowych zakażeń

Ministerstwo Zdrowia przypomina że, komunikaty o nowych potwierdzonych przypadkach będą pojawiały się dwa razy dziennie o godzinie 10 i 17.30. - Liczba zakażonych pacjentów to przypadki potwierdzone laboratoryjnie i zgłoszone przez stacje sanitarno-epidemiologiczne - czytamy w informacji przekazanej na Twitterze. Na początku pandemii w Polsce, komunikaty o nowych zakażeniach pojawiały się trzy razy w ciągu doby.

Nalali benzynę do butelek, podpalili samochód na stacji benzynowej. W powietrze mogło wylecieć pół dzielnicyNalali benzynę do butelek, podpalili samochód na stacji benzynowej. W powietrze mogło wylecieć pół dzielnicyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Rodzice poznali kluczową datę
  2. Ile kosztował poród Anny Lewandowskiej? Ogromna suma przyprawia o zawrót głowy
  3. Pracownik Kauflandu zakażony koronawirusem. Kilkanaście osób na kwarantannie
  4. Kościół odwołał ważne wydarzenie. Tłumy wiernych nie przyjadą do Warszawy
  5. Jedyny powiat na Mazowszu bez koronawirusa. Gdzie jest najmniej zakażonych?
  6. Sprawa trafiła do prokuratury. Prawniczka obraziła ministra i słono za to zapłaci
Za kilkanaście godzin będzie niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenia, zagrożenie nadchodzi z południaZa kilkanaście godzin będzie niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenia, zagrożenie nadchodzi z południaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News