Nagły zwrot w sprawie noszenia maseczek. Szumowski zmienia zdanie

Autor - 16 Maja 2020
ministerstwo zdrowiaŹródło: Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podał w piątek nowe informacje w sprawie noszenia maseczek. Wymienił okoliczności, w których nakaz zakrywania nosa i ust może zostać złagodzony. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje.

Maseczki tylko w przestrzeniach zamkniętych

Minister Zdrowia podał nowe wytyczne, przy spełnieniu których będzie można poluzować nakaz chronienia twarzy w miejscach publicznych. Jak informuje gazeta.pl, maseczki będą obowiązkowe wyłącznie w przestrzeniach zamkniętych w przypadku, gdy liczba nowych zakażeń spadnie poniżej 100 przypadków na dobę.

Dzisiaj grzeje:
1. Zderzenie hulajnóg elektrycznych w Warszawie. Mężczyzna leżał na ziemi
2. Jutro wchodzi ważny zakaz, dotknie ponad 100 tys. punktów sprzedaży. Już jest sposób, jak go obejść

Minister Zdrowia zmienia zdanie

Rafał Szumowski już kilka razy zmieniał zdanie w tej kwestii. W połowie kwietnia informowaliśmy, że według resortu zdrowia maseczki będą obowiązkowe do momentu ,w którym możliwe będzie szczepienie przeciwko nowej chorobie. - Będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy powstanie szczepionka na koronawirusa SARS-CoV-2 - stwierdził wtedy minister.

Rządowe obostrzenia

Restrykcje dotyczące zasłaniania twarzy zostały wprowadzone 16 kwietnia. Od tamtego czasu sytuacja epidemiczna w Polsce stale się rozwija. Niektórzy eksperci twierdzą, że dzięki szczelnemu zamknięciu się na długi czas nasz kraj może nie doświadczyć wyraźnego szczytu zachorowań, jaki miał miejsce w innych krajach, np. we Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Pisaliśmy na ten temat TUTAJ.

Mocne słowa Rafała Trzaskowskiego. Zwrócił się do mieszkańców WarszawyMocne słowa Rafała Trzaskowskiego. Zwrócił się do mieszkańców WarszawyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od 20 maja obowiązuje nowy surowy zakaz. Dotknie kilka milionów Polaków
  2. Wiemy, co oznaczała cieszynka Roberta Lewandowskiego. Piękny gest, należą się oklaski
  3. Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteście
  4. Mali bohaterowie z Warszawy. Uratowali 3-letniego chłopca, liczyły się sekundy
  5. Kolejna inwestycja w Warszawie. Dotyczy wielu ważnych obiektów
  6. Danuta Holecka "nie da się zastraszyć". Ostatnie wydanie Wiadomości TVP przekroczyło kolejną granicę
Rząd właśnie opublikował projekt zniesienia kolejnych obostrzeń. Co się zmieni?Rząd właśnie opublikował projekt zniesienia kolejnych obostrzeń. Co się zmieni?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News