Ministerstwo Zdrowia podjęło ważną decyzję. Dwa powiaty na Mazowszu trafiły do różowej strefy

Autor - 20 Sierpnia 2020
Ministerstwo Zdrowia aktualizuje strefyŹródło: Pixabay

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek po południu o zaktualizowanej liście powiatów z czerwonej i żółtej strefy. Została również utworzona strefa różowa, do której zaliczają się regiony zagrożone wejściem do "żółtych” miast i powiatów. Wśród "różowych" regionów znalazły się dwa z województwa mazowieckiego.

Ministerstwo Zdrowia aktualizuje strefy

Ministerstwo Zdrowia przekazało w czwartek, że w czerwonej strefie, gdzie obowiązują największe restrykcje, znajdują się dwa miasta oraz pięć powiatów: Nowy Sącz, Rybnik, nowosądecki, nowotarski, wieluński, rybnicki i lipski. W żółtej jest to dziewięć powiatów i trzy miasta: tatrzański, pszczyński, ostrzeszowski, ostrowski, pajęczański, łowicki, przemyski, jarosławski, radziejowski oraz Biała Podlaska, Ruda Śląska i Żory. Z kolei w strefie różowej, która oznacza powiaty i miasta zagrożone wkroczeniem do strefy żółtej, zostały umieszczone cztery powiaty oraz trzy miasta. Zmiany ministerstwo ma wprowadzić od nadchodzącego piątku.

Dzisiaj grzeje:
1. To koniec, kultowy sklep znika z centrum Warszawy. Jest oficjalna decyzja
2. Emerytury w 2020. Kiedy najlepiej przejść na wieczny urlop? Dzień złożenia wniosku decyduje o wysokości świadczenia.

Strefa różowa

W strefie różowej znalazły się dwa powiaty z województwa mazowieckiego: wołomiński oraz otwocki. Oprócz są również trzy miasta: Katowice, Koszalin oraz Kraków, a także powiaty pucki i starogardzki. W sprawie jednego z miast wypowiedział się wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Miasto Kraków jest bardzo blisko, żeby wejść do kategorii żółtej. Jeżeli liczba nowych zakażeń będzie tak dynamiczna jak w tej chwili, myślę, że w następnym tygodniu Kraków będzie niestety w kategorii żółtej. Ale nie tylko Kraków - z dużych miast także Katowice i Koszalin - przekazał wiceminister.

Nielegalne głosowanie w polskim sejmie? Nie do wiary, co zrobili posłowieNielegalne głosowanie w polskim sejmie? Nie do wiary, co zrobili posłowieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła, niespodziewana awaria. Możesz mieć ogromne problemy w pracy, przyczyna nie została ujawniona
  2. Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem
  3. Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała. Padły ostre słowa o Agacie Dudzie
  4. Czerwony alert dla całego Mazowsza. Ostrzeżenia IMGW w prawie całej Polsce
  5. Absurdalne zasady w PKP. Masz dwa, nie pojedziesz
  6. Właśnie wprowadzono nowe obostrzenia. Wszyscy Polacy będą musieli się dostosować

Kolejna dymisja w polskim Rządzie. Resort potwierdziłKolejna dymisja w polskim Rządzie. Resort potwierdziłCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News