Ministerstwo Zdrowia przekazało pilne, nagłe ostrzeżenie dla wszystkich Polaków. Nie chodzi o koronawirusa

Autor Karolina Kraushar - 11 Sierpnia 2020
Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed udarem słonecznymŹródło: youtube.com Onet News

Ministerstwo Zdrowia ostrzega wszystkich Polaków wyjątkowo nie przed koronawirusem, a przed upałami. Od kilku dni żar leje się z nieba, chwila nieuwagi i możemy dostać udaru słonecznego, który jest szczególnie groźny dla dzieci i osób starszych. Resort zdrowia przekazał, na jakie objawy trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed udarem słonecznym

Ministerstwo Zdrowia przypomina o objawach udaru słonecznego. Najczęściej komunikaty z MZ kojarzone są koronawirusem, zresztą nic dziwnego, bowiem Łukasz Szumowski w ostatnim czasie najczęściej występuje na konferencjach poświęconych temu tematowi, o można zobaczyć chociażby na kanale Onet News w serwisie Youtube. Tym razem jest inaczej, chodzi o negatywny wpływ upalnej pogody na organizm. Przegrzanie ciała i osłabienie spowodowane wysokimi temperaturami stanowi zagrożenie dla wszystkich. Choć dla osób starszych kobiety w ciąży, pracownicy fizyczni i dzieci jest szczególnie niebezpieczne. Wystarczy, że będziemy przebywać za długo na słońcu, nie dostarczymy odpowiedniej ilości płynów i już możemy nabawić się udaru słonecznego.

Dzisiaj grzeje:
1. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilne, nagłe ostrzeżenie dla wszystkich Polaków. Nie chodzi o koronawirusa
2. Na starym dokumencie będziesz mógł sporo zyskać. Rząd podpisał ustawę, lepiej zajrzyj do szuflady

Ministerstwo Zdrowia informuje o objawach

Resort zdrowia alarmuje, że jeśli czujesz się źle w upalne dni, mogłeś dodać udaru słonecznego. Do jego objawów należą: nudności, uczucie dezorientacji, uczucie gorąca, zawroty głowy, podwyższona temperatura ciała oraz ogólne uczucie wyczerpania. Ministerstwo ostrzega, aby nie bagatelizować tych objawów i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Jak uchronić się przed udarem słonecznym?

Najważniejszy jest umiar. Choć słoneczna i ciepła pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, warto pamiętać, że nie powinniśmy przebywać w pełnym słońcu dłużej niż pół godziny. Warto znaleźć zacienione miejsce, w którym będziemy mogli schować się przed promieniami słonecznymi. W upalne dni potrzebujemy więcej wody, dlatego bardzo ważne jest zwiększenie dziennej porcji płynów nawet o kilka szklanek. W gorące dni powinniśmy zadbać także o odpowiedni strój i wybrać przewiewną odzież, która osłoni ręce i nogi przed działaniem promieniowania słonecznego.

Pracownik przedszkola ma koronawirusa. Podjęto radykalne krokiPracownik przedszkola ma koronawirusa. Podjęto radykalne krokiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myśleliście, że widzieliście już wszystko? Przedstawiamy kolosalne zarobki kierowcy Kaczyńskiego, będziecie zdumieni
  2. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii
  3. Niebywałe, policja przerwała milczenie. Jest inaczej niż wszyscy myśleli
  4. Potwierdziły się najgorsze obawy. Właśnie podano informacje, niestety nie żyje
  5. Skandal. Nie mieści się w głowie, do czego doszło po chrzcie, rodzice zdruzgotani
  6. Druzgocąca wiadomość z samego rana, kondolencje spływają ze wszystkich stron. Lekarze byli bezradni, nie żyje uwielbiany gwiazdor
W warszawskim szpitalu rodzą się W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News