Klamka zapadła. Ministerstwo Zdrowia nie ma wątpliwości, chodzi o restrykcje dla części Polaków

Autor Alicja Guz - 10 Sierpnia 2020
Ministerstwo Zdrowia o restrykcjach w WarszawieŹródło: Wikipedia, By Cybularny - Own work, CC0

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w poniedziałek 10 sierpnia odnotowano na Mazowszu kolejne 53 zachorowania na COVID-19. W związku z tym odbyła się konferencja prasowa, na której poruszona została kwestia wprowadzania restrykcji w miastach wojewódzkich, w tym m.in. w Warszawie.

Ministerstwo Zdrowia o kolejnych zakażeniach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w poniedziałek w Polsce odnotowano kolejnych 619 zakażeń SARS-CoV-2, w tym 53 w województwie mazowieckim. Podczas konferencji prasowej wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński odniósł się do planów związanych z dalszym wprowadzaniem restrykcji w kraju.

Dzisiaj grzeje:
1. Rafał Trzaskowski nie mógł dłużej zwlekać. Nikt się nie spodziewał takiej decyzji
2. Znaleziono wielki skarb na dnie Odry. Archeolodzy oniemieli

Co dalej z Warszawą?

Podczas konferencji wiceszef resortu zdrowia Janusz Cieszyński zakomunikował, że na razie nie ma w planach obejmowania dodatkowymi obostrzeniami miast wojewódzkich. - Na ten moment nie ma wysokiego prawdopodobieństwa, by do listy powiatów dołączyło jakiekolwiek miasto wojewódzkie - powiedział Cieszyński.

Restrykcje w "czerwonych" i "żółtych" powiatach

Przypominamy, że od 8 sierpnia obowiązują dodatkowe restrykcje dotyczące zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. Polskę podzielono na trzy strefy - "czerwoną", "żółtą" i "zieloną". Wprowadzone restrykcje odnoszą się m.in. do ilości osób na weselach, a także obowiązku noszenia maseczek we wszystkich miejscach publicznych.

Wszyscy mieli nadzieję do samego końca. Niestety, właśnie przekazano smutne informacje, nie żyjeWszyscy mieli nadzieję do samego końca. Niestety, właśnie przekazano smutne informacje, nie żyjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maria Czubaszek stanęłaby w obronie uciśnionych? Przypominamy jej poruszające i mocne słowa, wielu może ich nie pamiętać
  2. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą
  3. Właśnie wydano nowe rekomendacje dla wszystkich Polaków. Nie wszyscy będą zadowoleni
  4. Pilne ostrzeżenie, nie kupujcie popularnego produktu. Jego spożycie grozi poważną chorobą
  5. Żarty się skończyły, warszawiacy nie wejdą do sklepu jak do tej pory. Jest oficjalne stanowisko
  6. Radio Maryja podało smutną informację. Nie żyje, pożegnały go tłumy
W warszawskim szpitalu rodzą się W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News