Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany w związku z koronawirusem. Wyciekły pierwsze szczegóły

Autor Julian Bakuła - 6 Października 2020
koronawirusŹródło: Jakub Kaminski/East News

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o planowanych zmianach w działaniu służby zdrowia w związku z rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce. Druga, jesienna fala epidemii jest poważniejsza nie tylko ze względu na o wiele większą ilość przypadków koronawirusa niż na wiosnę, ale także ze względu na znacznie poważniejszy przebieg wielu zakażeń. Coraz więcej Polaków wymaga hospitalizacji w związku z zakażeniem, co wymusza na Ministerstwie Zdrowia przyjęcie nowej strategii. Powiększona zostanie baza łóżkowa i respiratorowa, jak również wdrożone zostaną zmiany kadrowe oraz zmiany w koordynacji przepływu pacjentów i sprzętu medycznego.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada nową strategię walki z koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia dostrzega potrzebę wdrożenia nowej strategii walki z epidemią w obliczu ogromnego wzrostu zakażeń. We wtorek (06.10) liczba nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem sięgnęła 2236 osób, z czego najwięcej - 318 przypadków - odnotowano w województwie mazowieckim. Sytuacja epidemiczna pozostaje jednak poważna w całym kraju, o czym świadczy także wtorkowe oświadczenie wiceministra zdrowia Waldemara Kraski. - Coraz więcej osób jest hospitalizowanych z powodu COVID-19, coraz więcej chorych wymaga wsparcie respiratorowego; konieczne są zmiany w opiece szpitalnej, zostaną przedstawione w tym tygodniu - przywołuje słowa wiceministra Kraski PAP. Kraska podkreśla, że jesienna fala epidemii koronawirusa, której właśnie doświadczamy, jest poważniejsza od wiosennej, jako że obecnie przebieg zakażenia u coraz większej ilości pacjentów jest na tyle poważny, że wymagają oni hospitalizacji. W związku z tym w szpitalach zaczyna brakować łóżek i respiratorów, co wymusza podjęcie kroków zaradczych. - Kolejne osoby trafiają do leczenia szpitalnego, ale też coraz więcej osób trafia na oddziały intensywnej terapii, bo wymaga leczenia respiratorem. To bardzo niepokojące - powiedział w Polsat News przywoływany przez PAP wiceminister Kraska.

Dzisiaj grzeje:
1. W Warszawie zawyją syreny. Rzecznik ratusza wyjaśnia, mieszkańcy powinni się przygotować
2. Miało być wyrównanie emerytur, będzie w pakiecie srogi podatek. Rząd kosztem Polek będzie łatać dziurę budżetową
3. Taka będzie tegoroczna zima! Mamy prognozę pogody na zimę 2020/2021

Ministerstwo Zdrowia: zmiany w opiece szpitalnej zostaną przedstawione w tym tygodniu

Nowa strategia walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zapowiadana przez Ministerstwo Zdrowia ma zostać zaprezentowana w szczegółach jeszcze w bieżącym tygodniu. Na razie wiadomo, że obejmie ona zwiększenie bazy łóżkowej i respiratorowej oraz zmiany w zarządzaniu kadrą służb medycznych. - Nowa będzie też koordynacja przepływu pacjentów na poziomie województw, przepływu sprzętu, przepływu służb medycznych - tłumaczył we wtorek (06.10) przywoływany przez PAP wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zapowiadana koordynacja ma przebiegać na poziomie województw, a jej celem będzie stworzenie systemu, dzięki któremu lekarze izby przyjęć i SOR-u oraz lekarze rodzinni diagnozujący zakażenie koronawirusem u swoich pacjentów będą mogli zadzwonić do odpowiedniego centrum, gdzie uzyskają informacje, do jakiego ośrodka mogą takiego pacjenta skierować. Wiceminister Kraska zaznacza zarazem, że wdrażanie nowej strategii nie oznacza unieważnienia wcześniejszych obostrzeń, które pozostają niezmiennie aktualne. Wciąż zalecane jest zachowywanie dystansu społecznego, częste dezynfekowanie rąk oraz zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych. - Jeśli tego nie będziemy robili system będzie bardzo przeciążony - ostrzegał we wtorek przywoływany przez PAP wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Znana bizneswoman trafiła do aresztu. Nowe fakty w sprawie tragedii w Śródmieściu WarszawyZnana bizneswoman trafiła do aresztu. Nowe fakty w sprawie tragedii w Śródmieściu WarszawyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na miejscu straż, karetki, z samochodu nic nie zostało. Nie żyje 5 osób, wśród ofiar mogą być Polacy
  2. Wjechał luksusowym Porsche w przyczepę. Pozwał rolnika, nie miał za grosz litości
  3. Pilne ostrzeżenie GIS. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w burakach . Nie wolno ich jeść
  4. Tragiczny los kotka, utknął w burzę na drzewie. Straż odmówiła pomocy, nie przeżył
  5. Ogromna nawałnica w Warszawie. Ulice dosłownie płyną. Jest tragicznie
  6. Ujawniono prawdziwą liczbę infekcji Covid-19. Ma się nijak do oficjalnej
Ośmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówOśmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News