Zdumiewające słowa na konferencji MEN. "Są różne powikłania i następuje czasami śmierć"

Autor Aleksandra Olbryt - 28 Sierpnia 2020
MENŹródło: screenshot Twitter: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Ministerstwo edukacji zorganizowało w piątek konferencję prasową, na której relacjonowano, w jakim stopniu resort jest przygotowany do powrotu uczniów do szkół. Dzieci już za trzy dni zaczną stacjonarną edukację. Uwagę wszystkich zwróciły wypowiedzi dyrektorki jednej z placówek. Z jej wypowiedzi natychmiast wytłumaczył się minister. - Pani dyrektor chyba rzadko, jak rozumiem, uczestniczy w konferencjach prasowych - powiedział Dariusz Piontkowski.

Ministerstwo Edukacji Narodowej tłumaczy się ze słów pani dyrektor

- Nie przywołujmy tego złego, co może się wydarzyć (...) Nie wszyscy przejdziemy na drugą stronę lustra - takie słowa padły z ust Marii Nawrockiej-Rolewskiej, jedna z dyrektorek szkół podczas piątkowej konferencji prasowej MEN. Resort zorganizował ją, by podać do wiadomości publicznej informacje o przygotowaniu do nowego roku szkolnego w obliczu pandemii. Na konferencji zjawili się przedstawiciele oświaty, którzy chwalili podejście rządu. Wśród nich znalazła m.in. Maria Nawrocka-Rolewska, wicedyrektorka szkoły podstawowej nr 380 w Warszawie. Jej wypowiedź stała się "viralem" w mediach społecznościowych.

Dzisiaj grzeje:
1. Klamka zapadła. Będą obowiązkowe maseczki. Pod Warszawą podjęli decyzję
2. Pojedziesz do lasu na grzyby, możesz zapłacić wysoki mandat. 500 zł kary, a nawet sprawa przed sądem

Sto lat podatku dochodowego. W Internecie zawrzało, niektórzy są wściekliSto lat podatku dochodowego. W Internecie zawrzało, niektórzy są wściekliCzytaj dalej

"Nie wszyscy przeniosą się na drugą stronę lustra"

Na konferencji prasowej Maria Nawrocka-Rolewska powiedziała między innymi, że podstawą dobrego podejścia do wkroczenia w nowy rok szkolny w dobie koronawirusa jest optymizm. - Nie przywołujemy tego złego, co może się wydarzyć. Jeżeli będziemy emanować optymizmem i nastawiać się na pozytywne rozwiązania, to one takie będą. (...) Tak jak mówię, wszystko zależy od tego, co myślimy i czujemy. Bo to, że koronawirus jest, to oczywiste, ale to nie znaczy, że wszyscy się zarażą i wszyscy przeniosą się na drugą stronę lustra, bo takiej możliwości po prostu nie ma. A przecież jest grypa, była angina i po tych chorobach są różne powikłania i następuje czasami śmierć. Ale jednak nie bierzemy tego pod uwagę i nie przywołujemy tego, co się może złego wydarzyć, a przeciwnie - stwierdziła.

Wiara w "prawo przyciągania"

Wicedyrektorka poradziła, by nie myśleć negatywnie, bo w końcu "człowiek dostaje to, czego pragnie". - Jeżeli będziemy emanować optymizmem i będziemy nastawieni na pozytywne rozwiązania, to one takie będą. A najczęściej, widzę, że niektórzy z państwa myślą negatywnie, myślą o tym co złego może się wydarzyć i to zło państwa spotyka. Bo człowiek dostaje to, czego pragnie, o czym ciągle myśli - skwitowała. Wypowiedź wicedyrektorki niezwłocznie skomentował minister edukacji, Dariusz Piontkowski. Zabrał głos tuż po niej i powiedział: - Pani dyrektor chyba rzadko, jak rozumiem, bierze udział w konferencjach prasowych. My nie przewidujemy takich drastycznych sytuacji - relacjonuje Polsat News. - Obecna sytuacja epidemiczna pozwala na powrót do nauki stacjonarnej w szkołach - uspokoił minister.

Jest decyzja, Rafał Trzaskowski potwierdził. Chodzi o szczepionkiJest decyzja, Rafał Trzaskowski potwierdził. Chodzi o szczepionkiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie zaplanowaliście przelewów przed weekendem? Klienci PKO BP, ING, BNP Paribas i Idea Banku mogą mieć problemy
  2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
  3. Pilne ostrzeżenie GIS. Dotyczy popularnego produktu wśród Polaków
  4. Zdumiewające słowa na konferencji MEN. "Są różne powikłania i następuje czasami śmierć"
  5. Wyciekło, ile zarabia krewny prezydenta. Kwota przyprawia o zawrót głowy
  6. Pilna wiadomość z samego rana. Rozpoczęcie roku szkolnego przesunięte, poznaliśmy nową datę, kiedy dzieci pójdą do szkoły w polskim mieście

Nagła decyzja sądu. Aktywistka wyszła na wolnośćNagła decyzja sądu. Aktywistka wyszła na wolnośćCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News