Przykre wiadomości z Mazowsza, jest źle. Strefa czerwona i żółta w województwie

Autor Aleksandra Olbryt - 27 Sierpnia 2020
koronawirusŹródło: Pixabay

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło: ponad 100 nowych zakażeń na Mazowszu. Jeden z mazowieckich powiatów znalazł się w tak zwanej strefie żółtej, kolejny - w czerwonej. Jak czytamy na stronie rządowej, od piątku 21 sierpnia przebywając w miejscach objętych strefą czerwoną lub żółtą należy bezwzględnie stosować się do dodatkowych rygorów reżimu sanitarnego. W oznaczonych na żółto i czerwono powiatach obowiązują obostrzenia dotyczące targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek.

Ministerstwo: coraz więcej zakażeń na Mazowszu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rosnącej liczbie zakażeń koronawirusem w województwie mazowieckim. W czwartek 27 sierpnia resort zdrowia zadecydował o objęciu powiatu żuromińskiego strefą żółtą. W strefie czerwonej pozostaje powiat lipski. Na Mazowszu przybyło 107 nowych przypadków. To trzeci najwyższy dobowy wynik: więcej zachorowań wykryto w Małopolsce (233) i na Śląsku (118). Liczba Polaków, u których od początku pandemii zdiagnozowano obecność koronawirusa w organizmie, wyniosła czwartek 64 689.

Dzisiaj grzeje:
1. Niespodziewana decyzja Kościoła, trzeba się dostosować. Obejmie także księży
2. Biedronka pilnie wycofuje trzy partie produktu. Może być niebezpieczny dla niektórych osób

Jest decyzja w sprawie maseczek w szkołach. Minister Edukacji oficjalnie potwierdziłJest decyzja w sprawie maseczek w szkołach. Minister Edukacji oficjalnie potwierdziłCzytaj dalej

Dwa powiaty w strefie czerwonej i żółtej

Powiat lipski znajduje się na południu Mazowsza i pozostaje w strefie czerwonej. Oznacza to, że jest on jednym z najwyższym przyrostem zakażeń koronawirusem. W czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że powiat żuromiński, położonego w północnej części województwa, trafia do strefy żółtej. Ważne: w strefie czerwonej obowiązują dodatkowe, bardziej restrykcyjne obostrzenia, w żółtej - dodatkowe, ale nie tak ostre. Pisaliśmy o tym, że powiaty otwocki i wołomiński znajdowały się przez chwilę na liście ostrzegawczej przygotowanej przez Ministerstwo. Dobra wiadomość - oba powiaty z niej zniknęły.

Liczba zakażeń rośnie już piąty dzień z rzędu

W Warszawie już piąty dzień z rzędu rośnie liczba diagnozowanych zakażeń. Czwartkowy raport mówi o 46 przypadkach potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi. Od początku pandemii obecność koronawirusa wykryto u 3237 warszawiaków, a z powodu powikłań związanych z SARS-CoV-2 zmarło 135 osób. 1108 uznawanych jest już za ozdrowieńców.

Fatalne wieści dla wielu osób. Za chwilę staną się faktem. Ukraina zamyka graniceFatalne wieści dla wielu osób. Za chwilę staną się faktem. Ukraina zamyka graniceCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PKO BP ma specjalną propozycję. Czasu na podjęcie decyzji nie zostało wiele
  2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
  3. Z ostatniej chwili: cysterna uderzyła w bariery na S8. Są bardzo duże utrudnienia
  4. Karolina z zazdrości zabiła narzeczonego na Weselu. Tragiczny finał zabawy pod Warszawą
  5. Porażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz przepowiada ogromne niebezpieczeństwo
  6. Bardzo smutna wiadomość sprzed kilku chwil. Śmierć uderzyła nagle, fani w żałobie
Pilna konferencja ministerstwa zdrowia. Bardzo duże zmiany w Polsce. Nikt się nie spodziewałPilna konferencja ministerstwa zdrowia. Bardzo duże zmiany w Polsce. Nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News