Minister Zdrowia jest przerażony. Padły mocne słowa. Chodzi o obostrzenia

Autor Julian Bakuła - 18 Października 2020
Protest branży fitnessŹródło: Jakub Kaminski/East News

Minister zdrowia Adam Niedzielski w dosadnym sposób skomentował na Twitterze poczynania osób, które usiłują obchodzić obowiązujące restrykcje sanitarne. Nowe obostrzenia wprowadzone w sobotę (17.10) w związku z drastycznym wzrostem potwierdzonej liczby przypadków zakażenia koronawirusem wiążą się m.in. z ograniczeniami w świadczeniu wielu usług.

Episkopat wydał ważny komunikat. Sprawa jest poważna, apelują do wszystkich wiernychEpiskopat wydał ważny komunikat. Sprawa jest poważna, apelują do wszystkich wiernychCzytaj dalej

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie kryje przerażenia

Minister zdrowia Adam Niedzielski dał na Twitterze wyraz swojemu przerażeniu postępowaniem osób, które - lekceważąc ryzyko transmisji wirusa - ignorują obowiązujące obostrzenia, a nawet usiłują je omijać. "Jestem przerażony brakiem odpowiedzialności osób prześcigających się w pomysłach na obejście obowiązujących obostrzeń. Nie szkodzicie tylko sobie, ale narażacie na niebezpieczeństwo innych - szczególnie osoby z grup ryzyka. To skrajny egoizm" - czytamy we wpisie ministra Niedzielskiego opublikowanym w sobotę w dniu wejścia w życie nowych obostrzeń.

Dzisiaj grzeje:
1.Mieszkańcy nagle usłyszeli ogromny huk. Wybuchł pożar w mieszkaniu, jedna osoba została poparzona
2. Niestety, klamka zapadła. Miliony Polaków miały nadzieję, wszystko przepadło. Fatalne informacje z turystycznego miasta
3. Właśnie opublikowano rozporządzenie, są nowe zasady przemieszczania się. Mandaty będą dotkliwe

Obowiązujące obostrzenia uderzą w usługodawców

Od soboty (17.10) obowiązują nowe obostrzenia mające na celu zahamowanie rozwoju epidemii koronawirusa. Wprowadzono surowsze limity klientów w sklepach spożywczych oraz w transporcie publicznym, ale także ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych, które - zarówno w strefie żółtej, jak i w czerwonej - mogą być otwarte dla klientów tylko w godzinach 6-21 (przy czym potem mogą wydawać jedzenie na wynos). Z kolei całkowitym zakazem funkcjonowania została od soboty objęta branża fitness, co wywołało protesty przedsiębiorców.

- My tego nie przetrzymamy. Zatrudniamy 100 tys. ludzi, głównie na umowach zlecenie. Ci ludzie wylecą na bruk od soboty - mówił w programie "Newsroom" przywoływany przez Wirtualną Polskę Tomasz Napiórkowski z Polskiej Federacji Fitness. Jeden z krakowskich klubów fitness znalazł sposób na obejście obostrzeń, zamieniając się w "kościół zdrowego ciała" oferujący "nabożeństwa" zamiast zajęć. Z kolei legalność gry w squasha w klubie ma się opierać na uznaniu jej za "zawody sportowe bez udziału publiczności". To właśnie do tego typu pomysłów odnosi się emocjonalny wpis ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Dwa pasy zablokowane, wjazd do Warszawy mocno utrudniony. Tragiczny wypadek, nie żyje jedna osobaDwa pasy zablokowane, wjazd do Warszawy mocno utrudniony. Tragiczny wypadek, nie żyje jedna osobaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już od jutra nowe restrykcje. Trzeba wiedzieć, na co się przygotować
  2. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  3. Wybuch pod Warszawą, na miejsce jadą ratownicy. Są ranni
  4. Warszawa odwołuje sylwestra. Nie będzie zabawy w stolicy, rzeczniczka miasta wszystko potwierdziła
  5. Ważne zmiany w związku z obostrzeniami. Nowe godziny otwarcia sklepów
  6. RMF FM: wszystkie miasta wojewódzkie w czerwonej strefie. Tłumaczymy, co to oznacza

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News