Pilny komunikat ministra zdrowia. Wracamy do sytuacji z wiosny. Szpitale mają nie przyjmować wszystkich pacjentów

Autor Julian Bakuła - 15 Października 2020
Komunikat w sprawie funkcjonowania szpitaliŹródło: Wawa Info

Minister zdrowia Adam Niedzielski wydał w czwartek rano pilny komunikat dotyczący funkcjonowania szpitali. Mają one powrócić do trybu pracy znanego już z wiosny i ograniczyć udzielanie świadczeń do niezbędnego minimum lub całkiem je zawiesić, aby zmobilizować wszystkie dostępne w służbie zdrowia siły i środki do walki z epidemią koronawirusa.

Minister zdrowia wydał komunikat w sprawie szpitali

Minister zdrowia Adam Niedzielski opublikował w czwartek rano komunikat na Twitterze, donosząc o zmianie trybu funkcjonowania szpitali w całej Polsce. Zalecenia są takie, że mają one znowu działać na podobnej zasadzie, co wiosną, gdy w związku z obciążeniem służby zdrowia walką z epidemią koronawirusa ograniczyły udzielanie świadczeń zdrowotnych niezwiązanych z tym zagrożeniem. "W związku z rozwojem epidemii wracamy do wiosennych zaleceń ograniczenia planowych zabiegów" - napisał minister Niedzielski, odsyłając do strony NFZ, na której można znaleźć szczegóły nowych zaleceń dla szpitali.

Minimalizacja ryzyka infekcji

"Aby minimalizować ryzyko transmisji infekcji COViD-19 oraz zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala, Centrala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo. Przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń, należy wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia oraz wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii" - czytamy na stronie centrali NFZ, która zaznacza zarazem, że zalecane ograniczenia nie dotyczą planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News