Nagła decyzja ministra zdrowia. Wracają obostrzenia

Autor - 6 Sierpnia 2020
minister zdrowia o obostrzeniachŹródło: flickr (Kancelaria Premiera - album: Do pobrania)

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w czwartek na porannej konferencji prasowej ogłosił, że obostrzenia wracają. Duży wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2 spowodował, że w 19 powiatach powróci rygor sanitarny. - Otrząśnijcie się, nie dajmy rozprzestrzenić się czerwonym obszarom dalej na całą Polskę - zaapelował do obywateli minister zdrowia.

Minister zdrowia o obostrzeniach

Minister Zdrowia na porannej konferencji prasowej zaprezentował mapę 19 powiatów, w których mają powrócić obostrzenia. - Musimy trochę się otrząsnąć. Są obszary, gdzie przyrost zakażeń jest szybki - zauważył Łukasz Szumowski. Obostrzenia w wybranych powiatach wejdą w życie w nadchodzącą sobotę. W dziewięciu z nich obostrzenia będą najszersze, w dziesięciu mniejsze.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagła decyzja ministra zdrowia. Wracają obostrzenia
2. Stawki podatków lokalnych wyraźnie w górę. W 2021 i za nie zapłacimy więcej

Największy rygor minister zdrowia prowadzi w dziewięciu powiatach

Na czwartkowej konferencji minister przekazał, że największy rygor będzie wprowadzony w dziewięciu powiatach w województwach: łódzkim, małopolskim, śląskim oraz wielkopolskim. W powiatach dotkniętych najwyższym przyrostem zakażeń koronawirusem ponownie wróci obowiązek maseczek we wszystkich miejscach przestrzeni publicznej.

Minister zdrowia wprowadza obostrzenia

Największy rygor sanitarny zostanie wprowadzony w powiatach określonych przez ministerstwo zdrowia jako "czerwone". Do których zaliczają się powiaty: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, wodzisławski, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik. Nieco mniejsze obostrzenia zostaną wprowadzone w powiatach "żółtych": wieruszowskim, Jastrzębie-Zdrój, jarosławskim, Żorach, kępińskim, przemyskim, cieszyńskim, pińczowskim, oświęcimskim i Przemyślu.

Tragedia na Mazowszu. Nastolatek zniknął pod taflą wody, nie żyjeTragedia na Mazowszu. Nastolatek zniknął pod taflą wody, nie żyjeCzytaj dalej

Większość Polski jest zielona

- Większość Polski jest zielona w tej kategoryzacji nowych zakażeń i przyrostu zakażeń w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ale niestety są obszary, gdzie ten przyrost jest szybki i tam trzeba zareagować - wyjaśnia szef resortu zdrowia.

Obostrzenia w powiatach "czerwonych"

W powiatach określonych "czerwonymi" wprowadzono zakaz organizacji targów, wydarzeń kulturalnych oraz sportowych imprez. Zamknięto również siłownie, kina, sanatoria. Mieszkańcy tych powiatów od soboty będą również musieli zasłaniać usta i nos w przestrzeni publicznej. W "czerwonych" powiatach w weselach i pogrzebach będzie mogło brać udział maksymalnie 50 osób.

Młoda kobieta zginęła w wypadku. Na jaw wychodzą nowe faktyMłoda kobieta zginęła w wypadku. Na jaw wychodzą nowe faktyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rossmann rozdaje produkty znanej marki w wyjątkowej ofercie. Sklep czeka oblężenie
  2. Dziwne oznaczenia na radiowozach - Co oznaczają? Bardzo ważne
  3. Poważny wypadek w Warszawie. Kobieta spadła z kładki na jezdnię
  4. Tajemnicze symbole na klatkach schodowych. Złodziej oznacza puste mieszkania
  5. Popularna wędlina wycofana ze sklepów. GIS pilnie ostrzega, pod żadnym pozorem jej nie jedzcie
  6. Z ostatniej chwili: 12 województw objętych pomarańczową strefą. TVN ostrzega mieszkańców
Skandaliczne zachowanie turysty z Warszawy. Pozbawił Neptuna męskościSkandaliczne zachowanie turysty z Warszawy. Pozbawił Neptuna męskościCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News