Klamka zapadła, minister nie daruje. Sprawa trafi do prokuratury

Autor Aleksandra Olbryt - 29 Sierpnia 2020
Rafał TrzaskowskiŹródło: um.warszawa,pl

Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Marek Gróbarczyk, napisał, że prezydent Warszawy "ponosi pełną odpowiedzialność za skażenie Wisły". Zapowiedział w imieniu swojego resortu, że sprawa zostanie skierowana do prokuratury. W sobotę 29 sierpnia miała miejsce kolejna awaria w Czajce.

Minister Gróbarczyk zawiadomi prokuraturę

- Doszło do awarii rury przesyłowej do oczyszczalni "Czajka". Aby zapewnić bezpieczny odbiór ścieków, na czas awarii rozpoczęto awaryjny zrzut ścieków do Wisły - poinformował za pośrednictwem Twittera Rafał Trzaskowski. Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej napisał z kolei, że prezydent Warszawy "ponosi pełną odpowiedzialność za skażenie Wisły". "Skierujemy sprawę do prokuratury" - oświadczył Marek Gróbarczyk.

Dzisiaj grzeje:
1. Uwaga, pilne ostrzeżenie GIS. Chodzi o mięso drobiowe, jego spożycie może być niebezpieczne
2. Morawiecki o nowym podatku: opłata dla naszego zdrowia

Trzaskowski uspokaja

"Uruchomiliśmy (...) codzienne badanie wody w Wiśle na odcinku warszawskim oraz Warszawa - Płock. Wyniki badań będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej MPWiK oraz w mediach społecznościowych spółki. Awaria nie ma wpływu na jakość wody dostarczanej warszawiakom" - poinformował prezydent stolicy. Godzinę wcześniej Rafał Trzaskowski zaalarmował na Twitterze, że doszło do awarii kolektora ściekowego. Najprawdopodobniej chodzi o tę samą rurę, która miała awarię rok temu.

Szczepionki na grypę w szkołach? Jakie jest Wasze zdanie?Szczepionki na grypę w szkołach? Jakie jest Wasze zdanie?Czytaj dalej

Ozonowanie i kolejny zrzut ścieków do Wisły

Rafał Trzaskowski dodał, że aby zapewnić bezpieczny odbiór ścieków od mieszkańców Warszawy, na czas awarii Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęło awaryjny zrzut ścieków do Wisły. "Tak jak informowałem - dla zminimalizowania skutków zrzutu uruchomiliśmy ozonowanie. Spółka rozpoczęła także mechaniczne oczyszczanie ścieków" - przekazał włodarz stolicy.

Minister Środowiska: naprawa była chyba robiona taśmą

"Kolejna awaria Czajki i znów ścieki płyną do Wisły. Ostatnia naprawa kolektorów przesyłowych za 40 mln zł to chyba taśmą klejącą była robiona przez pana Trzaskowskiego. Postępowanie w sprawie szkód w środowisku prowadzi warszawska Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska" - napisał Michał Woś.

Donald Tusk wbił szpilę Szumowskiemu. Padły ostre słowaDonald Tusk wbił szpilę Szumowskiemu. Padły ostre słowaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
  3. Klamka zapadła. Będą obowiązkowe maseczki. Pod Warszawą podjęli decyzję
  4. Jest decyzja, Rafał Trzaskowski potwierdził. Chodzi o szczepionki
  5. Wyciekło, ile zarabia krewny prezydenta. Kwota przyprawia o zawrót głowy
  6. Wyszła ostra taśma z Pałacu Prezydenckiego. Na niej Agata i Andrzej Duda, o co chodzi?

Zdjęcie Morawieckiego wywołało prawdziwą burzę. Chodzi o jeden szczegółZdjęcie Morawieckiego wywołało prawdziwą burzę. Chodzi o jeden szczegółCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News