Padły ważne słowa ministra edukacji. Chodzi o dostęp do komputerów dla wszystkich uczniów

Autor - 31 Sierpnia 2020
Minister edukacji powiedział, kto zapłaci za maseczki?Źródło: premier.gov.pl

Minister edukacji, Dariusz Piontkowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej powiedział, że do tej pory rząd zakupił do szkół ponad 100 tysięcy laptopów. - Chcemy, żeby sprzęt komputerowy był dostępny dla wszystkich uczniów w różnych typach szkół - podkreślił minister edukacji narodowej.

Minister edukacji powiedział, kto zapłaci za maseczki?

Minister edukacji wyjaśnił, że koszty za środki higieniczne, które mają zostać zakupione do szkół, w większości poniosą samorządy. Przekazał również, że "tak jak w okresie wiosennym, tak i teraz, państwo wydało kilkadziesiąt milionów złotych na to, aby te dodatkowe środki trafiły do przedszkoli i szkół, w których uczą się nasze dzieci".

Dzisiaj grzeje:
1. Z ostatniej chwili: jest decyzja premiera. Klamka zapadła, wojsko wyjedzie na pomoc
2. Afera podkarpacka. Umoczonych coraz więcej, nowe wątki ujrzały światło dzienne

Minister edukacji zabrał głos w sprawie komputerów w szkole

Dariusz Piontkowski na konferencji wspomniał także o wsparciu szkół zakupem sprzętu komputerowego. - Staraliśmy się także dodatkowo wspomóc samorządy w dodatkowy sprzęt komputerowy. Tu głównie pomocne było Ministerstwo Cyfryzacji, które w ramach programu "Zdalna szkoła" i "Zdalna szkoła plus" przeznaczyło łącznie ponad 360 mln zł na zakup stu kilkudziesięciu, a może więcej, tysięcy laptopów - podkreślił szef resortu edukacji.

Komputery w szkołach

Podczas konferencji minister edukacji zaznaczył, że w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej zakupiono kilkadziesiąt tysięcy laptopów. - Te urządzenia zostały przekazane bezpośrednio do szkół, które w tym programie uczestniczą - podkreślił Pionkowski.

Rząd zmienił zdanie. Chodzi o zakaz lotówRząd zmienił zdanie. Chodzi o zakaz lotówCzytaj dalej

Minister edukacji o zakupie laptopów

Szef MEN wspomniał również o programie ministerstwa "Aktywna tablica". - W ciągu kilku ostatnich lat przeznaczone zostały ogromne pieniądze na wyposażenie szkół: zakup głośników, projektorów, urządzeń mulimedialnych - przypomniał minister. Ten program będzie kontynuowany w kolejnych latach. W 2020 roku wszystkie środki przeznaczone będą na zakup laptopów, bo wiemy, że to w tej chwili największa potrzeba w szkołach - dodał.

Jakie kwoty otrzymają szkoły?

Minister edukacji przekazał, że w ramach programu szkoły ogólnokształcące mogą otrzymać 14 tysięcy złotych, z kolei placówki specjalistyczny np. dla osób niewidomych, mogą dostać 100 tysięcy złotych. Dariusz Piontkowski podkreślił, że z tego wsparcia, skorzystają nie tylko, jak było to do tej pory szkoły podstawowe, ale również szkoły średnie i specjalne. - Chcemy, żeby ten sprzęt był dostępny dla wszystkich uczniów w różnych typach szkół - podkreślił szef resortu edukacji.

Tragiczny wypadek w Warszawie. Mężczyzna wpadł pod pociąg, nie żyjeTragiczny wypadek w Warszawie. Mężczyzna wpadł pod pociąg, nie żyjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwałtowne, niebezpieczne zmiany. Jest oficjalne ostrzeżenie, tysiące Polaków muszą się przygotować
  2. Dramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodze
  3. Pilny apel do wszystkich warszawiaków. Chodzi o wodę, jest źle
  4. GIS wycofuje popularne chipsy. Wydano pilny komunikat
  5. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało właśnie pilny alert. Nie chodzi o pogodę, sprawa jest poważniejsza
  6. Z ostatniej chwili: nie żyje polski polityk. Media potwierdziły tragiczną wiadomość
Takiego wystąpienia nikt się nie spodziewał. Padły oburzające słowaTakiego wystąpienia nikt się nie spodziewał. Padły oburzające słowaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News