Minister edukacji zabrał głos w sprawie uczniów. Padły ważne słowa w kwestii nauki zdalnej

Autor Aleksandra Olbryt - 30 Sierpnia 2020
szkołaŹródło: Pixabay

Minister edukacji, Dariusz Piontkowski, zabrał głos w sprawie możliwości przejścia na edukację zdalną. W sobotę Rzecznik Praw Dziecka zaapelował, by dzieci z grup podwyższonego ryzyka mogły uczyć się zdalnie. Podobnie miałoby być, jeśli w domu ucznia mieszka dorosły zagrożony ciężkim przebiegiem COVID-19. Minister edukacji udzielił poparcia dla tego pomysłu.

Minister edukacji: w strefach żółtych i czerwonych będzie można uczyć się zdalnie

Minister edukacji potwierdził, że w powiatach bardziej zagrożonych epidemicznie (w strefach żółtej lub czerwonej) uczniowie z przewlekłymi chorobami, które grożą łatwiejszą zapadalnością na COVID-19, mogą - za zgodą dyrektora - uczyć się zdalnie. Takie słowa padły z ust Dariusz Piontkowski w niedzielę w Polskim Radiu 24. Jego odpowiedź dotyczyła otrzymanego w sobotę apelu Rzecznika Praw Dziecka. Zaapelował on, by dzieci z grup podwyższonego ryzyka mogły uczyć się zdalnie. Podobnie, jeśli w domu ucznia mieszka dorosły zagrożony ciężkim przebiegiem SARS-CoV-2.

Dzisiaj grzeje:
1. Uwaga, pilne ostrzeżenie GIS. Chodzi o mięso drobiowe, jego spożycie może być niebezpieczne
2. Mogą wejść na konta, ściągnąć chore kwoty. Od stycznia kontrolerzy pobrali już 464 mln zł i wciąż im mało

Zdjęcie Morawieckiego wywołało prawdziwą burzę. Chodzi o jeden szczegółZdjęcie Morawieckiego wywołało prawdziwą burzę. Chodzi o jeden szczegółCzytaj dalej

Powiaty bardziej zagrożone pozostaną w "trybie zdalnym"

- Wprowadziliśmy takie zasady, że w przypadku powiatów bardziej zagrożonych epidemicznie, czyli tam, gdzie jest strefa żółta lub czerwona, tacy uczniowie o przewlekłych, współistniejących chorobach, które mogłyby grozić łatwiejszą zapadalnością na COVID-19, mogą przechodzić na mocy decyzji dyrektora na kształcenie zdalne - powiedział Dariusz Piontkowski na antenie Polskiego Radia 24. Minister zaznaczył, że tego rodzaju zasada nie jest przewidywana w "standardowej sytuacji epidemicznej". - Musiałaby wystąpić jakaś szczególna sytuacja, dodatkowe osłabienie organizmu, to wówczas ten uczeń byłby po prostu potraktowany jako uczeń chory, który w ogóle nie powinien uczestniczyć w zajęciach - doprecyzował.

Niemal wszystkie państwa podjęły decyzję o powrocie do szkół

- Przypomnę, że taką decyzję o powrocie do szkoły podjęły niemal wszystkie państwa w Europie na podobnych zasadach, jak Polska - zwrócił uwagę szef MEN. Przypomniał jednocześnie, że od 1 września nastąpi powrót do zajęć stacjonarnych, a w rejonach ze zwiększonym zagrożeniem epidemicznym będzie można przejść na kształcenie na odległość bądź na system mieszany. Decyzja w tej sprawie będzie należała do dyrektora szkoły, do jej organu prowadzącego oraz do powiatowego inspektora sanitarnego.

Donald Tusk wbił szpilę Szumowskiemu. Padły ostre słowaDonald Tusk wbił szpilę Szumowskiemu. Padły ostre słowaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wpis Justyny Żyły został już usunięty, ale w sieci nic nie ginie. Wyciągnęła kolejne działo, przeciwko byłemu mężowi
  2. Dramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodze
  3. Mocne słowa Rafała Trzaskowskiego. Obarcza winą zmarłego prezydenta
  4. Wyższe kary za niesprzątanie po psie. Co o tym myślicie?
  5. Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie nadeszło potwierdzenie od premiera MorawieckiegoRatusz uspokaja, awaria Ratusz uspokaja, awaria "Czajki" nie ma wpływu na kranówkę. Warszawska woda jest czysta i bezpiecznaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News