Klamka zapadła, minister edukacji podjął decyzję. Chodzi o przesunięcie roku szkolnego

Autor Alicja Guz - 24 Sierpnia 2020
Minister edukacjiŹródło: gov.pl

Minister edukacji Dariusz Piontkowski odniósł się do propozycji przesunięcia o dwa tygodnie rozpoczęcia roku szkolnego. Chociaż pojawiają się głosy ekspertów postulujących za przesunięciem roku szkolnego, minister edukacji podjął już decyzję.

Minister edukacji o rozpoczęciu roku szkolnego

Minister edukacji Dariusz Piontkowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej w Płonce Kościelnej odpowiedział na pytanie związane z powrotem uczniów do szkół. Tego dnia polityk odwiedził dwie szkoły: II LO w Białymstoku i szkołę podstawową w Płonce Kościelnej w gminie Łapy. Minister edukacji poinformował, że dyrektorzy obu szkół pozytywnie oceniają wytyczne MEN i GIS dotyczące funkcjonowania szkół w czasie epidemii.

Dzisiaj grzeje:
1. Niespodziewana decyzja Kościoła, trzeba się dostosować. Obejmie także księży
2. Gwiazdowski z ZUS ostro o 13. i 14. emeryturze: to polityczna nieodpowiedzialność. Wymienia też inne absurdy

Dyrektorzy szkół zadowoleni z wytycznych

- Dyrektorzy wręcz cieszyli się, że ogólnopolskie wytyczne są na tyle elastyczne, że pozwalają im dopasować sposób funkcjonowania szkoły do warunków lokalnych, tych budynków, które mają. (…) W obu szkołach uzyskałem informację, że dyrektorzy porozumieli się z nauczycielami, rodzicami, organami prowadzącymi i na tej podstawie przygotowali wewnętrzne regulaminy pracy szkół - stwierdził podczas konferencji Dariusz Piontkowski.

Rafał Trzaskowski zabrał głos w przykrej sprawie. Rafał Trzaskowski zabrał głos w przykrej sprawie. "Zabrnęliśmy do miejsca, z którego musimy zawrócić"Czytaj dalej

Szkoły są przygotowane na wrzesień?

Według ministra edukacji szkoły są już odpowiednio przygotowane na powrót uczniów. - Z tego oglądu i wizyt w terenie widać, że duża część dyrektorów jest przygotowana, by dzieci wróciły do szkoły - oświadczył podczas konferencji Piontkowski. Dodał również, że obie szkoły, które odwiedził, zapewniły, że zaopatrzenie w płyny dezynfekujące jest na bardzo zadowalającym poziomie. - Nawet więcej: że tego typu płynu jest na tyle dużo, że mogą zrobić zapasy - opowiadał minister edukacji.

Przesunięcie roku szkolnego jest możliwe?

Podczas konferencji Dariusz Piontkowski odniósł się również do kwestii zawiązanych z postulatem przesunięcia o dwa tygodnie nauki stacjonarnej w szkołach tak, by wszyscy uczniowie mogli przejść kwarantannę po wakacjach w różnych częściach kraju i za granicą. Na pytanie możliwość przesunięcia rozpoczęcia roku szkolnego minister edukacji odpowiedział, że na razie nie widzi takiej potrzeby. - Nie widać, by była większa grupa uczniów, która wyjeżdżała poza granice naszego kraju, a wypoczynek w kraju był organizowany według podobnych reguł, jak będą funkcjonowały szkoły. Nie mamy także sygnałów z kolonii i obozów, by była tam jakaś fala zachorowań, więc te dzieci nie są zagrożeniem, gdy wrócą z powrotem do szkoły czy domu. A przecież każde dziecko, każdy nastolatek wychodzi codziennie na ulice, do sklepu, jakiś miejsc kulturalnych i tam równie dobrze może się zarazić - zakomunikował szef MEN.

Miała zaledwie kilka godzin. Zajęły się nią siostry zakonneMiała zaledwie kilka godzin. Zajęły się nią siostry zakonneCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP popełniło kluczowy błąd? Poszło o "Pytanie na śniadanie", niespodziewana afera
  2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
  3. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka wiernych
  4. Zakaz handlu w niedziele powinien zostać zniesiony? Co sądzicie?
  5. Nowy "gang" w Biedronce, sklep rusza z kolejną akcją. Wielu klientów czekało na ten moment
  6. Poseł niezadowolony z braku podwyżek. Twierdzi, że za 7 tys. złotych nie da się przeżyć w Polsce
Oburzające, co zrobił współlokatorce. Powód wprawia w osłupienieOburzające, co zrobił współlokatorce. Powód wprawia w osłupienieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News