Mocne słowa Ministra Edukacji. Powiedział prawdę o powrocie dzieci do szkół

Autor Aleksandra Olbryt - 17 Sierpnia 2020
Minister EdukacjiŹródło: gov.pl

Minister Edukacji, Dariusz Piontkowski, stwierdził, że nie widzi przeciwwskazań do powrotu dzieci do szkół wraz z początkiem września. Piontkowski na antenie Radia Gdańsk uspokajał, że regulacje wprowadzane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia i inspektorem sanitarnym zagwarantują bezpieczeństwo uczniom i nauczycielom.

Minister edukacji: dzieci mogą wrócić bezpiecznie do szkół

Minister edukacji, Dariusz Piontkowski, był gościem Radia Gdańsk. Podczas rozmowy zapewnił, że w jego ocenie "w większości szkół można wrócić do tradycyjnych zajęć i bezpośredniego kontaktu nauczyciela z uczniami". Zwrócił uwagę, że nie ma powodów do paniki - wszak szkoły od kilku miesięcy stoją puste, więc "same budynki nie zarażają". Jednocześnie podkreślił, że osoby wchodzące do budynku szkoły powinny mieć możliwość skorzystania z płynu do dezynfekcji rąk. Okazuje się, że 17 tysięcy placówek edukacyjnych, które wyraziły taką chęć, otrzymały elektroniczne dystrybutory do płynów dezynfekujących.

Dzisiaj grzeje:
1. Przykry rekord na Mazowszu. Jest coraz gorzej, ministerstwo potwierdziło
2. Popularny operator będzie wypłacał rekompensaty. Możliwe, że tobie też się należy

Piontkowski bez wahania posłałby swoje dzieci do szkoły

Szef resortu został zapytany na antenie Radia Gdańsk o to, czy bałby się pobytu swoich dzieci w szkole. Jego odpowiedź może zaskoczyć - minister zdecydowanie zaprzeczył. "Nie miałbym obaw, spokojnie posłałbym dzieci do szkół" - odpowiedział.

[Na żywo] Tęcza się pali, setki policjantów na ulicach. Pilnują każdego pomnika. Narodowcy przed chwilą spalili tęczę[Na żywo] Tęcza się pali, setki policjantów na ulicach. Pilnują każdego pomnika. Narodowcy przed chwilą spalili tęczęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poważne problemy "Pytanie na śniadanie" w TVP. Dziennikarka miała otrzymać specjalne zadanie
  2. Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem
  3. Rozpędzone auto wjechało w dzieci na pasach. Dwie ofiary uderzyły o jezdnię, trafiły do szpitala
  4. Marsz zorganizowany przez środowiska narodowe przeszedł ulicami Warszawy. Organizatorzy ominęli sądowy zakaz
  5. Odcięli wodę Krystynie Pawłowicz? Powód rozwścieczył jej sąsiadów. Ogromna awantura
  6. Ogromna tragedia w Warszawie. Zdjęcia z miejsca zdarzenia odbierają mowę
W Warszawie powstało wyjątkowe miejsce. Coś niesamowitego. Wyjaśniamy gdzieW Warszawie powstało wyjątkowe miejsce. Coś niesamowitego. Wyjaśniamy gdzieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News