Minister edukacji właśnie podpisał ważny dokument. Chodzi o naukę zdalną w szkołach

Autor Karolina Kraushar - 7 Września 2020
Minister edukacji podpisał projekt nowelizacjiŹródło: Wikipedia, By MEN - https://web.archive.org/web/20200301190611/https://www.gov.pl/web/edukacja/dariusz-piontkowski, CC BY 3.0

Minister edukacji Dariusz Piontkowski podpisał w poniedziałek nowelizację dwóch rozporządzeń. Indywidualne nauczanie będzie można prowadzić bez bezpośredniego kontaktu z uczniem. - Konieczność nowelizacji rozporządzenia wynika z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom objętym indywidualnym obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym oraz dzieciom i młodzieży objętych indywidualnym nauczaniem - czytamy w uzasadnieniu do projektu.

Minister edukacji podpisał projekt nowelizacji

Minister edukacji podpisał projekt nowelizacji ustawy w sprawie indywidualnego nauczania dla dzieci oraz młodzieży. Według rozporządzenia w roku szkolnym 2020/2021 nauczanie indywidualne nie musi odbywać się w bezpośrednim kontakcie ucznia z nauczycielem. Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu, chodzi o bezpieczeństwo dzieci.

Dzisiaj grzeje:
1. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Jedzenie z Biedronki, Lidla, McDonald's, Selgrosa i Intermarché z salmonellą
2.82-latek perfidnie oszukany przez naciągaczy. Stracił ponad 60 tys. zł

Zajęcia w roku szkolnym 2020/2021

Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoli dyrektorom placówek oświatowych zorganizowanie zajęć np. z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Jenak lekcje te w dalszym ciągu będą musiały odbywać się w indywidualnym kontakcie nauczyciela lub nauczycieli z uczniem. Wprowadzenie nowelizacji pozwoli także m.in. na zorganizowanie wszystkich zajęć indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego lub zajęć indywidualnego nauczania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w wymiarze wskazanym w przepisach nowelizowanych rozporządzeń, lub zorganizowanie tych zajęć w wersji mieszanej.

Niezbędny będzie wniosek rodziców

W przepisach przeczytamy, że wprowadzenie takiej formy organizacji zajęć będzie możliwe wyłącznie na wniosek rodziców ucznia albo pełnoletniego ucznia. Zajęcia indywidualne w tym roku szkolnym nie muszą odbywać się wyłącznie zdalnie. Nadal istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu nauczyciela z uczniem.

Zmiany godzin lekcyjnych

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało również, że w roku szkolnym 2020/2021 godziny lekcyjne będą mogły trwać od 30 do 60 minut. Dodatkowo dyrektorzy będą mogli skorzystać z opinii rady pedagogicznej, aby zmienić czasowo tygodniowy lub semestralny plan zajęć.

Kobieta zostawiła torebkę na bulwarach. Strażnicy miejscy zajrzeli do środka. Kobieta zostawiła torebkę na bulwarach. Strażnicy miejscy zajrzeli do środka. "Zestaw" zaskoczył funkcjonariuszyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne zachowanie Agaty Dudy. Podjęła decyzję, która zaskoczyła wszystkich
  2. Niewyobrażalnie tragiczne zdarzenie, uczestnik "Tańca z gwiazdami" w stanie ciężkim. Zagrożenie życia i zdrowia
  3. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Jedzenie z Biedronki, Lidla, McDonald's, Selgrosa i Intermarché z salmonellą
  4. Ogromna awantura przed sklepem. Kalumnie, przekleństwa i krzyki na całe osiedle. Mężczyzna aż zdejmował koszulę do bicia
  5. Spowodował wypadek, zginęła młoda kobieta. Na jaw wyszła porażająca prawda
  6. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

Drzewo wisiało nad jezdnią. Zablokowana ulica, uszkodzone linie energetyczneDrzewo wisiało nad jezdnią. Zablokowana ulica, uszkodzone linie energetyczneCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News