Ministerstwo edukacji wydało niespodziewany komunikat. Chodzi o protesty, będą konsekwencje

Autor Julian Bakuła - 3 Listopada 2020
Minister Edukacji NarodowejŹródło: East News

W poniedziałek (02.11) stojący na czele Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek zapowiedział wyciągnięcie "najdalej idących konsekwencji" wobec nauczycieli, którzy zachęcali uczniów do udziału w protestach w ramach strajku kobiet lub sami brali w takich protestach udział. Miałoby to "uwłaczać etosowi ich zawodu" i być źródłem zagrożenia epidemicznego. W nocy tego samego dnia na stronie MEN pojawił się komunikat potwierdzający słowa ministra.

Trzy osoby nie żyją, dwie spłonęły. Tragiczny wypadek na obwodnicy dla TiRów, droga zablokowanaTrzy osoby nie żyją, dwie spłonęły. Tragiczny wypadek na obwodnicy dla TiRów, droga zablokowanaCzytaj dalej

Komunikat ministerstwa

W poniedziałek tuż przed północą na oficjalnym twitterowym profilu MEN pojawił się komunikat o następującej treści: "Mamy sygnały, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach. Naszym obowiązkiem jest natychmiastowa reakcja na takie informacje. Zgodnie z zapowiedzią poprosiliśmy kuratorów oświaty o sprawdzenie czy takie sytuacje miały miejsce w ich regionie i jaka była na nie reakcja dyrektorów szkół."

Nauczyciele na celowniku Ministerstwa Edukacji

Stojący od niedawna na czele Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odniósł się wcześniej do doniesień, zgodnie z którymi część nauczycieli zachęcała swoich uczniów do udziału w protestach w ramach strajku kobiet trwających od 22 października bądź też sama brała w nich udział.

W wywiadzie dla "Naszego Dziennika" minister Czarnek zasugerował, że duża ilość młodzieży wśród uczestników protestów wynika z postawy rektorów, związkowców nauczycielskich i nauczycieli, którzy nie tylko nie potępiają protestów - sprowadzających się zdaniem Czarnka do "chuliganerii, wandalizmu, chamstwa i brutalności na ulicach" - ale nawet do nich zachęcają.

Czarnek chce ukarać nauczycieli za protesty

Minister Czarnek zapowiedział w związku z tym ukaranie nauczycieli, którzy zachęcali młodzież do udziału w protestach lub sami w nich uczestniczyli, a jego słowa znalazły potwierdzenie w komunikacie Ministerstwa Edukacji na Twitterze.

"Zgodnie z zapowiedzią poprosiliśmy kuratorów oświaty o sprawdzenie, czy takie sytuacje miały miejsce w ich regionie i jaka była na nie reakcja dyrektorów szkół" - czytamy we wpisie Ministerstwa Edukacji.

Wcześniej - w wywiadzie dla "Naszego dziennika" - Czarnek stwierdził, że raport na ten temat pojawi się jeszcze na początku tygodnia, a wobec nauczycieli "będą wyciągane wszystkie najdalej idące konsekwencje, które są w granicach możliwości prawnych ministerstwa i kuratoriów".

Dzisiaj grzeje:
1.Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizja
2. RMF: Gigantyczny chaos w Europie. Polacy również mogą mieć poważne kłopoty, szczególnie na granicach
3. Trzy osoby nie żyją, dwie spłonęły. Tragiczny wypadek na obwodnicy dla TiRów, droga zablokowana

Była gwiazda M jak Miłość zabrała głos w sprawie protestów. Padły bardzo mocne słowaByła gwiazda M jak Miłość zabrała głos w sprawie protestów. Padły bardzo mocne słowaCzytaj dalej

Nauczyciele winni epidemii?

Tak surowe podejście ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka do nauczycieli wynika z jego przekonania, że zachęcając uczniów do udziału w protestach lub samemu biorąc w nich udział powodowali oni "zagrożenie w czasie epidemii" i zachowywali się "w sposób uwłaczający etosowi ich zawodu".

"Nie ma także naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań. Nie ma zgody na to, aby uczniowie zachowywali się w taki sposób" - możemy wyczytać w kolejnym wpisie Ministerstwa Edukacji na Twitterze stanowiącym rozwinięcie wcześniejszych wypowiedzi ministra Czarnka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Ratusz chce zablokować marsz. Rzeczniczka potwierdziła, jest wniosek do wojewodyRatusz chce zablokować marsz. Rzeczniczka potwierdziła, jest wniosek do wojewodyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szykuje się godzina policyjna w Polsce? Wypowiedzi generałów budzą ogromne niepokoje
  2. Od wtorku nowe rozporządzenie dotyczące praw jazdy - Co się zmieni?
  3. Pilne ostrzeżenie, salmonella w popularnym maśle. Nie wolno go jeść, GIS wydał zalecenia
  4. Od jutra duże zmiany w komunikacji miejskiej. Metro, autobusy i tramwaje ze zmienionymi rozkładami
  5. Kompletnie nie da się przejechać, wszystko stoi. Warszawa sparaliżowana, kobiety na ulicach
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Igi Świątek, spadliśmy z krzeseł. To kultowa postać polskiego sportu

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News