Podjęli decyzję, kary sięgną tysięcy złotych. Ministerstwo potwierdziło

Autor Karolina Kraushar - 22 Sierpnia 2020
Minister idzie na wojnę ze śmieciarzamiŹródło: Pixabay

Minister środowiska zapowiedział podwyższenie kar finansowych za nieprzestrzeganie porządku w lasach. Dodatkowo wszystkie osoby, które nie dbają o czystość na zielonych terenach, będą miały obowiązek je posprzątać. Czy wysokie kary finansowe odstraszą leśnych śmieciarzy?

Minister idzie na wojnę ze śmieciarzami

Minister środowiska, Michał Woś podjął stanowcze kroki, mające zmniejszyć zaśmiecenie w lasach. - Wypowiedzieliśmy wojnę tzw. leśnym śmieciarzom. Podnosimy kary za zaśmiecanie lasów dziesięciokrotnie do 5000 złotych. Wprowadzamy też zasadę śmiecisz-sprzątasz. Sądy będą nakłady taki obowiązek na przyłapane osoby - przekazał w "Gościu Wydarzeń" minister środowiska Michał Woś. - Myślę, że miesiąc sprzątania w lesie każdego nauczy właściwego zachowania - dodał polityk.

Dzisiaj grzeje:
1. Prawdziwa plaga zbliża się do Polski. Są ich biliony, niosą śmiertelne niebezpieczeństwo
2. Waldemar Kraska ujawnił, czemu Szumowski zrezygnował. Wygodna wymówka?

Minister zadba o czystość lasów

W ramach walki o czyste lasy minister Woś zwiększył pięciokrotnie liczbę mobilnych fotobudek. Jest ich obecnie dziesięć tysięcy. Jak powiedział szef resortu środowiska: “ważna jest nie tylko wysokość kary, ale i jej nieuchronność.

20 milionów złotych za sprzątanie lasów

Okazuje się, że rząd rocznie płaci niebagatelne sumy, aby utrzymać porządek na terenach zielonych. - Lasy Państwowe rocznie przeznaczają 20 milionów złotych na pozbycie się tylko najniebezpieczniejszych, np. chemicznych śmieci, czy też tych wielkogabarytowych -podkreślił Michał Woś.

Dramat na basenie, wciągnęło dziecko pod wodę. Sytuacja jest poważnaDramat na basenie, wciągnęło dziecko pod wodę. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 30 mężczyzn dokonało gwałtu na 16-letniej dziewczynie. Stali w kolejce przed jej hotelowym pokojem, nikt nie zareagował
  2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimi
  3. Pasażerowie pociągu pilnie poszukiwani. Grozi im niebezpieczeństwo
  4. Zaczęło się. Zagrożenie jest ogromne, strach wychodzić z domu
  5. Polityk wygadał się na temat Szumowskiego. Powiedział wszystko
  6. Co się dzieje z Komorowskim? Drastycznie schudł, chodził o lasce

Podjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekPodjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News