Pod Warszawą powstaje osiedle dla katolików. Każdy dom ze świętym patronem i cudownym medalikiem

Autor Kamil Matuszak - 17 Listopada 2020
Osiedle domków dla katolikówŹródło: Osiedle Przystań Łomianki / Facebook

W podwarszawskich Łomiankach powstaje osiedle domków jednorodzinnych dla katolików. Każdy z budynków będzie miał swojego patrona, a w ściany wmurowany zostanie cudowny medalionik. Na jego terenie znajdzie się również kapliczka, w której będą mogli modlić się mieszkańcy.

Nie żyje aktor polskich filmów i seriali. Na co dzień pracował w warszawskich teatrachNie żyje aktor polskich filmów i seriali. Na co dzień pracował w warszawskich teatrachCzytaj dalej

W Łomiankach powstaje osiedle domków dla katolików

Deweloperzy prześcigają się w wymyślaniu sposobów na przyciągnięcie uwagi klientów do mieszkań i domów jednorodzinnych, które budują. By wygrać z konkurencją i zainteresować potencjalnych nabywców posuwają się do bardzo niecodziennych zabiegów. Tak jest właśnie w przypadku Osiedla Przystań, które powstanie w podwarszawskich Łomiankach.

Będzie to osiedle domów jednorodzinnych dla katolików. Na jego terenie znajdzie się między innymi kapliczka, w której mieszkańcy będą mogli gromadzić się podczas nabożeństw, a także chlebowy piec, otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Dodatkowo każdy budynek będzie mieć swojego świętego patrona, a "kamieniem węgielnym" wmurowanym w dom będą cudowne medaliki.

Dzisiaj grzeje:
1.Powstanie kolejny tymczasowy szpital w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy zostanie otwarty
2. Wprowadzili nowy zakaz, jest lista we włoskim barze. Strach się odezwać nawet na wakacjach
3. Sytuacja w Warszawie jest coraz gorsza. Mimo pomocy mieszkańców, interesy upadają

Projekt dedykowany rodzinom, które wierzą w Boga

Projekt budowy Osiedla Przystań to nic innego jak odpowiedź na rosnącą potrzebę osiedli dedykowanych rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga - można przeczytać na oficjalnej stronie osiedla dla katolików, które powstaje w Łomiankach między ul. Brzegową i Wiślaną. Od Warszawy będą je dzielić zaledwie 4 km.

Budowa osiedla już trwa. Domy będą mieć charakter zabudowy bliźniaczej. W pierwszym etapie powstaną 32 lokale położne w północnej części inwestycji. Kolejne znajdą się bliżej ulicy Wiślanej, gdzie planowany jest również między innymi klubik dziecięcy, punkt, przedszkolny, plac zabaw, teren rekreacyjny, przestrzeń do spotkań osiedlowych, co-working, piec chlebowy, a każde kapliczka.

W późniejszym terminie planowane jest również postawienie miejsca wyciszenia i modlitwy, czyli oratorium.

Wszystkie domy będą miały metraże 105 i 147 m2 dla rodzin 2+2 oraz większych.

Warszawa poprosiła o 53 respiratory. Dostała dwa, w tym tylko jeden działającyWarszawa poprosiła o 53 respiratory. Dostała dwa, w tym tylko jeden działającyCzytaj dalej

Każdy z budynków będzie miał swojego patrona

Budujemy je dosłownie "jak dla siebie” - funkcjonalnie, z uwzględnieniem potrzeb dużych rodzin i z dobrych materiałów, cenowo będą znacznie tańsze od tych w okolicy - opowiadał w rozmowie z ''Gościem Niedzielnym'' Kamil Kwiatkowski, deweloper, który z rodziną chciałby zamieszkać na budowanym przez siebie osiedlu w Łomiankach.

Każdy z budynków znajdujących się na osiedlu będzie miał swojego świętego patrona. Znajdą się wśród nich m.in. św. Faustyna Kowalska, św. Jan Paweł II, bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Oprócz nich każdy z domów będzie miał wmurowany cudowny medalik, a mieszkańcy powierzeni są w modlitewną opiekę zakonowi lub grupie religijnej związanej z danym świętym.

Naszym marzeniem jest, by w osiedlowym oratorium znalazły się relikwie. (...) Planujemy zapraszać rekolekcjonistów, osoby z ciekawymi świadectwami, organizować warsztaty dla małżonków, a także integrować całe rodziny, modlić się za siebie nawzajem i wspierać. Ale nie będziemy robić "selekcji”. Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy chcą żyć w zgodzie, sąsiedzkiej przyjaźni i szacunku do wyznawanych wartości - zwirzył się ''Gościowi Niedzielnemu'' inwestor.

Pierwsze domy dla 32 rodzin mają zostać oddane w 2022 roku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zniszczono pomnik Jana Pawła II w Legionowie. Podobne przypadki na Żoliborzu, Ursynowie i w KonstancinieZniszczono pomnik Jana Pawła II w Legionowie. Podobne przypadki na Żoliborzu, Ursynowie i w KonstancinieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wczoraj mówiono, że epidemia zaczyna hamować. Dzisiejsze dane są jednak druzgocące
  2. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
  3. Brutalny napad na starsze małżeństwo. Zaatakowano ich, gdy zbierali grzyby w mazowieckim lesie
  4. Pracownicy warszawskiego biurowca usłyszeli głośny huk i uderzenie w okno. Na miejscu pojawili się szybko funkcjonariusze
  5. Jak będzie wyglądać Boże Narodzenie? Ministerstwo zabrało głos, w Warszawie zapadły pierwsze decyzje
  6. Nie żyje polityk partii rządzącej. Dramatyczne wieści obiegły Polskę
  7. Wiadomo już ile wyniesie czternasta emerytura. Niektórzy dostaną więcej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News