Miasto dopłaca do remontu domu. Podpowiadamy, jak pozyskać środki

Autor Mateusz Dolak - 17 Lutego 2020
Ratusz dopłaca do wymiany starego piecaŹródło: Pixabay

Mieszkańcy Warszawy, którzy będą chcieli pozbyć się starego pieca mogą liczyć na wsparcie ratusza. Urząd pokrywa nawet 100 procent kosztów inwestycji. Podpowiadamy jak uzyskać wsparcie od miasta, by ogrzewać dom ekologicznie.

Do 100 procent w 2020 roku

Aby otrzymać dotację wystarczy zdecydować sie na zlikwidowanie starego pieca czyli tzw. "kopciucha". Piec możemy wymienić na: instajację pompy ciepła, instalację ogrzewania elektrycznego lub gazowego. Środki trafią też do osób, które chcą przyłączyć swój dom do miejskiej sieci ciepłowniczej, lub zdecydują się zamontować odnawialne źródło energii (w postaci kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych lub turbin wiatrowych). Tylko w 2020 roku dofinansowanie może pokryć aż 100 procent kosztów remontu - włącznie z wykonaniem całej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. W kolejnych latach wysokość dotacji będzie zmniejszana - w 2021 r. do 90 procent, a w roku 2022 do 70 proc.

Wniosek o dopłatę można złożyć w dowolnym urzędzie dzielnicy lub w Biurze Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej (pl. Bankowy 2, piętro 7, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00). Dokumenty przyjmowane są przez cały rok (do 31 grudnia 2022 r.). Szczegóły i wzory dokumentów dostępne na stronie zielona.um.warszawa.pl. W poprzednim roku, do ratusza wpłynęło około 800 wniosków o dotację na wymianę kotłów w mieszkaniach prywatnych. Z kolei w zasobie komunalnym stolica w zeszłym roku zlikwidowała 540 tzw. "kopciuchów".

Tajemnicza palma w centrum Warszawy. Kto ją ustawił?Tajemnicza palma w centrum Warszawy. Kto ją ustawił?Czytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podczas porodu lekarze nagle wybuchnęli śmiechem. Kiedy mama spojrzała na dziecko, wszystko zrozumiała
  2. Napisała list do córki i zawarła w nim 14 punktów. Ostatni jest ważną prośbą
  3. Brak zimy, na odśnieżanie wydano miliony. Na co poszły pieniądze?
  4. Pościg za karetką na Mazowszu. Za kółkiem był pijany pacjent
  5. Wiosna w Warszawie. Takiej temperatury w lutym dawno nie było
  6. Awaria zasilania na kolei w Warszawie. Pociągi stanęły
Gradobicie i ulewa nad Warszawą. Skutki nawałnicy na waszych zdjęciachGradobicie i ulewa nad Warszawą. Skutki nawałnicy na waszych zdjęciachCzytaj dalej

Następny artykuł