wawainfo.pl
Policja W-Z

Mężczyzna wymachiwał bagnetami w tunelu trasy WZ

17 Listopada 2021

Autor tekstu:

Jakub Bujnik

Udostępnij:

Mężczyzna szedł tunelem trasy WZ w Warszawie i wymachiwał bagnetami od kałasznikowa w stronę przejeżdżających pojazdów. Nie reagował na polecenia funkcjonariuszy, którzy przybyli na miejsce. Krzyczał do jednego z nich "że go zabiję".

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę około godziny 15.15. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KSP przemieszczali się na miejsce wypadku, kiedy to zauważyli w tunelu Trasy W-Z idącego pasem ruchu w przeciwnym kierunku mężczyznę, który trzymał w ręku dwa noże.

- Mężczyzna idąc tunelem Trasy WZ wymachiwał w stronę przejeżdżających kierowców dwoma bagnetami, które trzymał w rękach. Nie reagował też na polecenia policjanta, który próbował odebrać mu niebezpieczne narzędzia. Jednocześnie groził funkcjonariuszowi, że go zabije - informuje Edyta Adamus z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

43-latek wymachiwał bagnetami w stronę przejeżdżających pojazdów, zmuszając kierowców do zmiany kierunku jazdy. Kierujący radiowozem policjant, po zauważeniu tej sytuacji natychmiast zatrzymał samochód i podszedł do mężczyzny. Wtedy to funkcjonariusz zauważył, że napastnik niesie dwa wojskowe bagnety od kałasznikowa.

- Napastnik zaczął wymachiwać niebezpiecznymi przedmiotami przed policjantem i krzyczeć w jego kierunku, że go zabije. Nie reagował na polecenia odrzucenia bagnetów na ziemię, nieustannie krzycząc do policjanta, że go zabije - dodaje Edyta Adamus.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z zatrzymania mężczyzny

GALERIA: Mężczyzna wymachiwał bagnetami w tunelu trasy W-Z

Slajd 1 z 3

Mężczyzna wymachiwał bagnetami w tunelu trasy W-Z

Policjanci podjęli decyzję o wykorzystaniu radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego. Po ruszeniu radiowozem, 43-letni mężczyzna został powalony na ziemię.

Jak informuje przedstawicielka stołecznej policji, mężczyzna mimo to nadal wykrzywiał pod adresem policjantów, że ich zabije i cały czas bronił się przed założeniem kajdanek.

Po obezwładnieniu 43-latka i przeszukaniu - okazało się, że posiadał przy sobie jeszcze 5 metalowych tulei. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań, gdzie po przesłuchaniu usłyszał zarzut zmuszania do określonego zachowania. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl

Jakub BujnikAutor

Jestem redaktorem portalu wawainfo.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.bujnik@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Robert Pożarski. Zmarłego we wzruszającym wpisie pożegnał Marek Piekarczyk

Czytaj więcej >
Na miejsce wezwano policję, pogotowie oraz prokuratora. Kobieta zmarła na miejscu, a jej ciało odgrodzono parawanem.

Wiadomości

Złote Tarasy wprowadzają szereg zabezpieczeń w związku z samobójstwami

Czytaj więcej >
W samochodzie zaparkowanym przed centrum handlowym w Markach znaleziono dwa ciała

Wiadomości

Szczegóły śmierci młodej pary w centrum handlowym na Targówku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Atak z użyciem noża w toalecie w okolicach Dworca Zachodniego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie na stacji Warszawa Powązki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jadwiga Rojek ps. "Magda". Kombatantka AK miała 95 lat

Czytaj więcej >