Mężczyzna odprowadzał ścieki do Wisły. Sprawa trafiła do sądu

Autor - 29 Lipca 2020
Mężczyzna zanieczyszczał WisłęŹródło: Straż Miejska,Płock

Mężczyzna wpuszczał ścieki do Wisły. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem skaził środowisko, a w dodatku nie miał umowy i rachunków na wywóz nieczystości ciekłych. Najprawdopodobniej mężczyzna ścieki do rzeki odprowadzał od wielu lat. Strażnicy Miejscy z Płocka postanowili, że nie ukarzą go mandatem. Sprawę skierowali do sądu.

Mężczyzna zanieczyszczał Wisłę

Mężczyzna, który odprowadzał ścieki do Wisły, słono zapłaci za zanieczyszczanie środowiska. Wszystko zaczęło się od anonimowego zgłoszenia, które wpłynęło do dyżurnego straży miejskiej w Płocku, w sprawie odprowadzania zanieczyszczeń do Wisły. Kiedy już funkcjonariuszom udało się zlokalizować miejsce, gdzie najprawdopodobniej wpuszczane są ścieki do rzeki, ujawnili około jednego metra od lustra wody wystająca z ziemi rurę, z której wypływały nieczystości oraz wydobywał się intensywny fetor.

ścieki2ścieki1

Dzisiaj grzeje:
1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski
2. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
3. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw

Mężczyzna nie miał umowy ani rachunków

Mundurowi udali się do wytypowanej posesji, z której najprawdopodobniej pochodziły nieczystości. W domu zastali żonę właściciela posesji, która nie podjęła z funkcjonariuszami rozmowy na temat nieczystości, twierdząc, że rachunkami zajmuje się jej małżonek. Strażnicy poprosił kobietę o skontaktowanie się z mężem, który zresztą chwilę później pojawił się na miejscu kontroli.

Strażnicy miejscy nie ukarali mężczyzny mandatem

Właściciel nieruchomości, z której odprowadzano ścieki do Wisły, próbował przekonać funkcjonariuszy, że nieczystości ciekłe z domu spływają do starej studni, która została wybudowana jeszcze przez jego ojca. Jednak mężczyzna nie posiadał zbiornika bezodpływowego, a studnia była przykryta betonowymi płytami. Właściciel nie miał również żadnych rachunków na wywóz nieczystości ciekłych ze zbiornika bezodpływowego.

Służby szukały mężczyzny kilka godzin. Alarm okazał się fałszywySłużby szukały mężczyzny kilka godzin. Alarm okazał się fałszywyCzytaj dalej

Strażnicy sprawdzili, gdzie spływają ścieki

Strażnicy miejscy, aby sprawdzić, czy ścieki faktycznie wpływają do rzeki, poprosili mężczyznę o odkręcenie kranu. Kiedy jeden z funkcjonariuszy wraz z przedstawicielem Wydziału Kształtowania Środowiska UMP został na posesji, drugi udał się w miejsce wystającej z ziemi rury. Okazało się, że nieczystości faktycznie pochodzą z nieruchomości mężczyzny.

Mężczyzna powiedział wszystko strażakom

Właściciel posesji przyznał, że ze studni, w której gromadzi nieczystości ciekłe, wyprowadzona jest rura, przez którą ścieki kierowane są do Wisły. Strażnicy miejscy podejrzewając, że mężczyzna może zanieczyszczać środowisko już od wielu lat, postanowili nie karać go mandatem karnym, lecz skierowali przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu. Oczywiście mundurowi polecili również natychmiastowe zablokowanie rury, aby nieczystości nie wpływały już do rzeki.

Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomócPilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomócCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Andrzej Duda pojawił się na pilnej konferencji prasowej. Niespodziewane wystąpienie prezydenta, opowiedział o specjalnym spotkaniu
  3. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie
  4. Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Ponad 70 osób na kwarantannie
  5. Mocne słowa prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski zabrał głos w sprawie zaplanowanego na sobotę marszu
  6. Tragiczny finał interwencji policji. Nie żyje 34-letni mężczyzna
  7. 2-latek umarł po zjedzeniu popularnego owocu. Zalana łzami matka ostrzega wszystkich rodziców
Będzie podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął projekt, pensje pójdą w góręBędzie podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął projekt, pensje pójdą w góręCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News