Służby szukały mężczyzny kilka godzin. Alarm okazał się fałszywy

Autor Aleksandra Olbryt - 29 Lipca 2020
mężczyzna akcja ratunkowaŹródło: wawainfo.pl

Mężczyzna, którego wczoraj poszukiwano nad Jeziorem Zegrzyńskim na wysokości Dzikiej Plaży w Nieporęcie, bezpiecznie ją opuścił i oddalił się w nieokreślonym kierunku. O jego zaginięciu służby zawiadomiła towarzysząca mu kobieta. Z parą nad jeziorem wypoczywało także ich wspólne dziecko.

Mężczyzna nie zaginął. Bezpiecznie opuścił plażę

Wczorajsza akcja ratownicza na Jeziorze Zegrzyńskim, o której pisaliśmy, okazała się nieporozumieniem. Mężczyzna, którego przez kilka godzin szukały wszystkie służby i plażowicze, tworzący "łańcuch życia", bezpiecznie opuścił plażę. - Akcja została przerwana po uzyskaniu informacji, że poszukiwana osoba sama wydostała się na brzeg. Potwierdziły to nagrania z monitoringu. Do tej pory nie uzyskaliśmy żadnych informacji, które wskazywałyby na to, że mężczyzna jednak pozostał w wodzie - powiedziała nam podkom. Kinga Czerwińska, oficer prasowy Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie.

Dzisiaj grzeje:
1. Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu. Zagrożenie dla Polaków jest zbyt duże
2. Pilna wiadomość dla milionów rodziców. Chodzi o pójście dzieci do szkół
3. Wielu kierowców nie przestrzega szczególnego przepisu. Przy obecnej pogodzie grozi to wysokim niebezpieczeństwem

Alarm i wielka mobilizacja

We wtorek 28 lipca przed godziną 16 ratownicy z Legionowskiego WOPR-u otrzymali zgłoszenie od jednej z plażowiczek, że przebywający z nią i ich dzieckiem na plaży mężczyzna poszedł do wody po piłkę i do tej pory nie wrócił. Na Dzikiej Plaży wszczęto alarm. Na miejsce wezwano i postawiono w stan gotowości kolejnych ratowników, straż pożarną, policję i straż gminną.Szybko zebrano odpowiednią grupę osób i utworzono tzw. łańcuch życia, by sprawdzić, czy ciało mężczyzny nie znajduje się w najpłytszej wodzie. Niczego wówczas nie znaleziono. Pod wodę wysłano nurków z LWOPR, którzy sprawdzali teren pomiędzy Dziką Plażą a molo. W tym samym czasie na miejsce dotarł specjalistyczny oddział z sonarem oraz dodatkowi nurkowie. W trakcie sprawdzania dna Jeziora Zegrzyńskiego ustalono dwa miejsca, w których potencjalnie mogło znajdować się ciało. Oba wskazania zostały zweryfikowane przez nurka. W żadnym z nich nie odnaleziono poszukiwanego.

Nietrzeźwy 15-latek za kierownicą skradzionego auta. Zatrzymała go policjaNietrzeźwy 15-latek za kierownicą skradzionego auta. Zatrzymała go policjaCzytaj dalej

Monitoring dał odpowiedź

Po bezskutecznych poszukiwaniach pod wodą postanowiono poddać analizie nagrania z monitoringu. Wówczas okazało się, że poszukiwany mężczyzna bezpiecznie, samodzielnie oddalił się z plaży. Służbom nie udało się z nim skontaktować. Z plaży zniknęła również osoba, która zgłosiła zaginięcie. Na miejscu nie zostały żadne rzeczy.

Fałszywy alarm - będą konsekwencje?

Okazuje się, że zarówno straż pożarna, jak i policja uznały zgłoszenie za alarm fałszywy w dobrej wierze. Działania ratownicze na Dzikiej Plaży w Nieporęcie trwały łącznie 5 godzin i 28 minut. Kobieta, która na plaży odpoczywała wraz z "zaginionym" mężczyzną i ich dzieckiem, najprawdopodobniej oddaliła się, zorientowawszy się, że niepotrzebnie zaalarmowała służby.

Nastolatek wbiegał pod samochody i tramwaje w centrum Warszawy. Niewiele brakowało, a doszłoby do tragediiNastolatek wbiegał pod samochody i tramwaje w centrum Warszawy. Niewiele brakowało, a doszłoby do tragediiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Spędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystko
  3. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje
  4. Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Ponad 70 osób na kwarantannie
  5. Mocne słowa prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski zabrał głos w sprawie zaplanowanego na sobotę marszu
  6. Tragiczny finał interwencji policji. Nie żyje 34-letni mężczyzna
  7. Dramatyczne wiadomości. Nie żyje 5 księży, 2 jest w ciężkim stanie
W weekend utrudnienia na warszawskich drogach. Będą zmiany w organizacji ruchu i parkowaniuW weekend utrudnienia na warszawskich drogach. Będą zmiany w organizacji ruchu i parkowaniuCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News