Strażacy szukali mężczyzny w kanale burzowym. Po dwóch godzinach akcja została zakończona

Autor Julian Bakuła - 17 Grudnia 2020
Studzienka kanału burzowegoŹródło: East News

Mężczyzna wpadł do kanału burzowego - takie zgłoszenie otrzymały służby w czwartek. Na ulicę Sanguszki natychmiast wysłano ratowników. Po dwóch godzinach okazało się, że nikogo w środku nie znaleziono.

Akcja w Śródmieściu

- Dostaliśmy zgłoszenie z podejrzeniem, że osoba mogla wpaść do kanału burzowego. Razem z policją i służbami ratunkowymi działamy i przeszukujemy kanał w poszukiwaniu tej osoby - powiedział mł. kpt. Skrzypa ze stołecznej straży pożarnej.

Kilkanaście minut po rozpoczęciu akcji ratownicy przekazali, że poszukują mężczyzny - prawdopodobnie obywatela Ukrainy.

- Sprawdzamy, czy mógł otworzyć właz i wejść do środka. Weryfikowana jest relacja świadka, który leżał od godzin nocnych w okolicy tego miejsca, a o którym pogotowie zostało powiadomione przez przechodnia około godziny 9. - dodała Edyta Adamus ze stołecznej policji.

- Mężczyzna twierdził, że jego kolega odsunął pokrywę i tam wszedł. To po jego relacji rozpoczęły się poszukiwania - stwierdziła Adamus.

Akcja ratunkowa

Strażacy robili wszystko, by odnaleźć zaginionego człowieka. Nieoficjalnie mówiono, że mógł spaść kilka metrów. Ratownicy mieli na sobie sprzęt do ochrony dróg oddechowych, ponieważ mierniki, które wpuszczono do kanału, wykryły obecność siarkowodoru.

- Wciąż nie mamy potwierdzenia, czy tam rzeczywiście znalazł się człowiek - mówił w rozmowie z wawainfo.pl przed godziną 13 rzecznik MPWiK Marek Smółka.

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej. Aktorka spocznie w Warszawie, ale nie na PowązkachPogrzeb Katarzyny Łaniewskiej. Aktorka spocznie w Warszawie, ale nie na PowązkachCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News