Mężczyzna utnknął w kościelnej toalecie. "Takiej interwencji nie pamiętają strażnicy z najdłuższym stażem"

Autor Mateusz Dolak - 16 Lutego 2021
Źródło: Straż Miejska

Takiej sytuacji nie pamiętają nawet najstarsi strażnicy miejscy. W walentynki po godzinie 23 do dyżurnego zadzwonił mężczyzna, który poprosił o pomoc w wydostaniu się z ... kościelnej toalety.

Utknął

Do kościoła przy Wale Miedzeszyńskim skierowano najbliższy patrol. Funkcjonariusze mieli problem by wejść do środka, bo zarówno brama jak i drzwi do świątyni były zamknięte.

Mundurowi nie mogli też dodzwonić się na plebanię, ponieważ przy bramie nie było domofonu. Postanowili, że obudzą księży włączając sygnały dźwiękowe i świetlne w radiowozie.

Kiedy strażnicy oczekiwali na reakcję, w okolicę kościoła podjechał policyjny samochód. Chwilę później pojawili się księża, którzy otworzyli kościół.

Promieniowanie w Zakładzie Utylizacji Odpadów w RadiowiePromieniowanie w Zakładzie Utylizacji Odpadów w RadiowieCzytaj dalej

Nie słyszał

Mieszany partol wszedł do środka i wspólnie skontrolował zakrystię.

- W zamkniętej na klucz toalecie rzeczywiście znajdował się 37-letni mężczyzna. Księża widywali go już na terenie parafii. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach ustalono, że był wcześniej notowany - relacjonuje Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej.

Zatrzaśnięty mężczyzna twierdził, że przed końcem mszy chciał skorzystać w WC. Z jego relacji wynikało, że poinformował o tym zakonnicę, a potem nie usłyszał jak ktoś zamknął pomieszczenie na klucz.

- W tej historii dziwne jest jednak to, że alarm podniósł dopiero dwie godziny po zakończeniu ostatniej niedzielnej mszy - podsumowuje Jabraszko.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News