Gwałtownie dodał gazu, policjanci nie mogli nic zrobić. Ranny funkcjonariusz, 20-latek trafi do więzienia

Autor Julian Bakuła - 9 Października 2020
Mężczyzna sądził, że zdoła uciec policjantom.Źródło: policja.pl

Mężczyzna sądził, że będzie w stanie uciec przed policją, lecz tylko sam sobie zaszkodził. Uciekając na motocyklu, potrącił policjanta, uderzył w radiowóz i zgubił komórkę oraz rękawiczki. Policjantom po krótkim czasie udało się go namierzyć. Okazało się, że mieszkaniec Wyszkowa nie posiadł uprawnień do kierowania motocyklem, a sam pojazd był niezarejestrowany, nie posiadał ważnych badań technicznych, ani obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mężczyźnie może teraz grozić do 3 lat więzienia.

Mężczyzna sądził, że umknie policji, lecz tylko pogorszył swoją sytuację

Mężczyzna, który zetknął się z wyszkowską policją, przeliczył się, sądząc, że będzie w stanie uciec funkcjonariuszom. Przed godziną 13, na początku bieżącego tygodnia, policjanci patrolujący ulice Wyszkowa zauważyli mężczyznę kierującego motocyklem typu cross, który pozbawiony był rejestracji. Zapewne przeczuwając, że policjanci będą chcieli przeprowadzić kontrolę drogową, próbował się ukryć, parkując jednoślad pomiędzy samochodami na parkingu. "Mężczyzna nie zdawał sobie sprawy, że jego „kryjówka” jest bardzo widoczna. Policjanci podjechali do siedzącego na crossie 20-latka i wydali mu jasne polecenie pozostania w miejscu. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali radiowóz w sposób uniemożliwiający mężczyźnie dalszą jazdę" - relacjonuje kom. Damian Wroczyński z mazowieckiej policji. Dalsze zachowanie motocyklisty niestety tylko pogorszyło jego sytuację.

Dzisiaj grzeje:
1. Szykujcie się na ogromne utrudnienia. Drogi będą zablokowane, ludzie wyjdą na ulice
2. Nikt Ci nie przypomni, a opłata 125,40 zł jest absolutnie obowiązkowa. Na dodatek w 2021 roku będzie jeszcze wyższa
3. Komunia święta na brudnych rękach. Skandal w Warszawie, ludziom puściły emocje

Mężczyzna odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta

Gdy funkcjonariusze wysiedli z radiowozu, chcąc przeprowadzić kontrolę motocyklu oraz uprawnień mężczyzny do kierowania pojazdem, stało się coś nieoczekiwanego. Mężczyzna raptownie uruchomił pojazd, dodał gazu i ruszył z miejsca prosto na jednego z policjantów, którego potrącił. Następnie uderzył w stojący mu na przeszkodzie radiowóz, po czym popędził dalej chodnikiem i pasem zieleni. W ferworze ucieczki zgubił jednak rękawiczki oraz telefon komórkowy, co ułatwiło funkcjonariuszom namierzenie go już kilkanaście minut później. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono na komisariat.

"Szybko okazało się, co jest powodem tak irracjonalnego i panicznego zachowania. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. A sam motocykl nie był dopuszczony do poruszania się po drogach publicznych, ponieważ nie spełniał warunków dopuszczenia, nie był zarejestrowany, nie miał ważnych badań technicznych oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC" - tłumaczy kom. Damian Wroczyński. W środę (07.10) prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty wywierania wpływu na czynności służbowe policjanta oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, za co może grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny dozoru policyjnego do czasu wydania wyroku przez sąd. Zatrzymany poniesie także odpowiedzialność za wykroczenia związane z nieuprawnionym kierowaniem pozbawionym rejestracji, badań technicznych i ubezpieczenia motocyklem.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z Warszawy
  2. Wjechał luksusowym Porsche w przyczepę. Pozwał rolnika, nie miał za grosz litości
  3. Stało się, właśnie potwierdzono. Spełnia się czarny scenariusz, będą spore zmiany. Polska z obostrzeniami
  4. Śmiertelny wypadek, nie żyje motorowerzysta. Sprawca uciekł, szuka go policja
  5. Jasnowidz Jackowski ostrzega: ten tydzień będzie kluczowy. Zapadnie nagła decyzja, zmieni losy Polaków
  6. Prof. Flisiak wylewa zimny kubeł na rząd. “Nie ma już kontroli nad epidemią, a testy nie nadają się do niczego”
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News