Szybka akcja strażaków, liczyła się każda sekunda. Mężczyzna potrzebował natychmiastowej pomocy

Autor Aleksandra Olbryt - 6 Sierpnia 2020
straż pożarnaŹródło: pixabay (autor: arembowski)

Mężczyzna nie otwierał drzwi, nie można było mu pomóc. Około 70-letni mieszkaniec Piaseczna, niewidomy i schorowany, nie otwierał drzwi ani nie odbierał telefonów od swojego brata. Ten, zaniepokojony sytuacją, wezwał pomoc. Strażacy weszli przez balkon do mieszkania mężczyzny, które znajdowało się na trzecim piętrze. Otworzyli od środka drzwi, wpuszczając ratowników medycznych. Ci od razu przystąpili do udzielania pomocy.

Mężczyzna leżał na podłodze, nie było z nim kontaktu

Jak mówił mł. bryg. Łukasz Darmofalski, strażacy otrzymali zgłoszenie 5 sierpnia o godzinie 11:20. - Na miejsce wysłane zostały 2 zastępy. Oprócz strażaków w akcji uczestniczyło także sześcioro ratowników medycznych - przekazał. "Super Express" powołując się na relacje świadków wydarzeń, wyjaśnia, dlaczego nastąpiła konieczność przeprowadzenia akcji. 5 sierpnia przed południem przed drzwiami mieszkania niewidomego mężczyzny przy ul. Wojska Polskiego 5 stanął jego brat. Z 66-latkiem nie było jednak kontaktu - nie odpowiadał na pukanie ani nie odbierał telefonu. Zaniepokojony brat natychmiast wezwał pomoc, nie przestając dobijać się do drzwi. Ratownicy nie mogli dostać się do środka, chcieli jednak uniknąć wyważania drzwi. Wtedy na pomoc wezwano strażaków.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagła decyzja ministra zdrowia. Wracają obostrzenia
2. Odzyskają swoje dawne emerytury. Świadczenia obniżono ponad 40 tys. osób

Strażacy wkroczyli do akcji

- Strażacy weszli do mieszkania znajdującego się na trzecim piętrze dzięki użyciu podnośnika. Otworzyli od środka drzwi, wpuszczając ratowników medycznych, którzy od razu zajęli się starszym mężczyzną - relacjonował mł. bryg. Darmofalski. Jak podaje "Super Express", mężczyzna został znaleziony na podłodze. Nie mógł się ruszyć z powodu uszkodzenia kręgosłupa. Był przytomny, lecz zdezorientowany. Ratownicy wynieśli starszego mężczyznę na noszach i przetransportowali do szpitala.

Młoda kobieta zginęła w wypadku. Na jaw wychodzą nowe faktyMłoda kobieta zginęła w wypadku. Na jaw wychodzą nowe faktyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lepiej wcześniej wypłacić gotówkę i zaplanować wydatki. Niebawem banki wdrożą ogromne zmiany, będzie drogo
  2. Dziwne oznaczenia na radiowozach - Co oznaczają? Bardzo ważne
  3. Tajemnicze symbole na klatkach schodowych. Złodziej oznacza puste mieszkania
  4. To już pewne, będą nowe zasady na weselach. Wiele par będzie musiało zmienić plany
  5. Nie możesz nosić maseczki, będziesz musiał to udowodnić. Ministerstwo Zdrowia zaostrza zasady
  6. Wszyscy milczeli o jednym nowym zakazie. Minister się wygadała, wejdzie w tym tygodniu w trybie natychmiastowym
Tragedia na Mazowszu. Mężczyzna wypadł z dziewiątego piętra, nie żyjeTragedia na Mazowszu. Mężczyzna wypadł z dziewiątego piętra, nie żyjeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News