Miał zakaz prowadzenia pojazdów, wsiadł za kółko i potrącił 80-latkę. Porażająca relacja świadków

Autor Julian Bakuła - 5 Października 2020
Mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdu, ale mimo to wsiadł za kółko. Skończyło się potrąceniem osiemdziesięciolatki.Źródło: Straż Miejska, https://www.strazmiejska.waw.pl/

Mężczyzna złamał obowiązujący go zakaz prowadzenia pojazdu. Skończyło się to niebezpiecznym wypadkiem. Mężczyzna potrącił 80-letnią kobietę. Zanim spod samochodu wydostała ją straż pożarna, przez dłuższy czas leżała na ziemi z zakrwawioną twarzą. Strażnikom miejskim udało się ustalić świadka zdarzenia. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi stołeczna policja.

Mężczyzna potrącił osiemdziesięcioletnią kobietę

Mężczyzna, o którym poinformowała w poniedziałek stołeczna straż miejska, popełnił podwójne przewinienie. "Patrolujących w czasie weekendu ulicę Racławicką strażników miejskich zatrzymał zdenerwowany mężczyzna, który poinformował, że przed chwilą, kiedy wyjeżdżał z parkingu, potrącił kobietę. Strażnicy natychmiast pobiegli we wskazane przez niego miejsce. Starsza kobieta leżała na brzuchu, zakleszczona pod autem, miała zakrwawioną twarz. Była przytomna" - czytamy w komunikacie straży miejskiej. Mężczyzna sam wyszedł z inicjatywą podniesienia pojazdu za pomocą lewarka, co miałoby dopomóc w wydostaniu kobiety spod samochodu, lecz strażnicy miejscy stanowczo się temu sprzeciwili: "każdy dodatkowy ruch pojazdu mógł stworzyć zagrożenie dla zdrowia i życia starszej pani." Zawiadomiona została straż pożarna oraz służby medyczne, tymczasem strażnicy miejscy sami udzielali osiemdziesięciolatce pomocy przedmedycznej oraz utrzymywali z nią kontakt słowny.

Dzisiaj grzeje:
1. TVP podpisała porozumienie z Episkopatem. Szykuje się druga Telewizja Trwam?
2. Nowy program 1500 plus. Już wiemy, kto dostanie pieniądze. Może należą się i tobie
3. Dorota Gardias napisała oficjalne oświadczenie. Wiadomo, w jakim jest stanie

Miał zakaz prowadzenia pojazdów

Gdy na miejsce zdarzenia przybyła straż pożarna, strażacy wydostali potrąconą osiemdziesięciolatkę spod pojazdu i przekazali ją pogotowiu ratunkowemu. Karetka zabrała ofiarę wypadku do szpitala. Straż miejska ustaliła świadka zdarzenia. Tymczasem sprawą kierowcy zajęła się policja, a na jaw wyszły zaskakujące fakty, które jeszcze bardziej obciążyły sprawcę wypadku. Okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to wsiadł za kierownicę samochodu - wydaje się więc, że jego przewinienie było podwójne: nie tylko złamał zakaz prowadzenia auta, ale na dodatek doprowadził do wypadku. Policja prowadzi w tej sprawie dalsze czynności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych? Rzecznik rządu zabrał głos w sprawie, sytuacja jest jasna
  2. Opuszczony salon samochodowy a w środku same perełki. Widok zachwyci niejednego sympatyka motoryzacji
  3. Taka będzie tegoroczna zima! Mamy prognozę pogody na zimę 2020/2021
  4. Koronawirus bardzo niebezpieczny nie tylko dla seniorów. Zmarł 36-latek z Warszawy
  5. Warszawa zagrożona, Ministerstwo Zdrowia potwierdza
  6. Trump skrywał prawdę o Covid-19. Na jaw wyszły ukrywane informacje
Ośmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówOśmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News