Dramatyczna akcja straży miejskiej w Warszawie. Liczyła się każda sekunda

Autor Alicja Guz - 5 Października 2020
mężczyzna stracił przytomnośćŹródło: Straż Miejska w Warszawie

Mężczyzna stracił przytomność i nie oddychał. Koledzy próbowali mu pomóc, jednak bezskutecznie. Wtedy do akcji wkroczyli warszawscy strażnicy miejscy. Resuscytacja zadziałała. Okazało się, że podobne sytuacje zdarzył się już 20-latkowi w przeszłości. Powód? Narkotyki i dopalacze.

Mężczyzna stracił przytomność

Mężczyzna może mówić o wielkim szczęściu. Podczas podróży samochodem, nagle stracił przytomność i przestał oddychać. Na ratunek 20-latkowi ruszyli koledzy i na chodniku w pobliżu ronda Starzyńskiego próbowali mu pomóc. - Mężczyzna był ratowany przez kilkunastoletniego chłopca, nie oddychał. Strażnicy stwierdzili brak akcji serca. Natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe i od razu podjęli resuscytację - tłumaczy Straż Miejska.

Dzisiaj grzeje:
1. Taka będzie tegoroczna zima! Mamy prognozę pogody na zimę 2020/2021
2. Odbierzesz telefon, powiesz jedno konkretne słowo i będzie po Tobie. Oszuści nie mają litości
3. Jak wyglądały ostatnie godziny życia Macieja Aleksiuka? Rekonstrukcja wydarzeń

Nie pierwsza taka sytuacja

Strażnicy dowiedzieli się, że to nie pierwsza sytuacja związana z zatrzymaniem krążenia, która przytrafiła się mężczyźnie. - Po kilku minutach działań ratowniczych poszkodowany zaczął oddychać i odzyskał świadomość. Był jednak zdezorientowany i wystraszony. Strażnicy ułożyli go w pozycji bocznej bezpiecznej i w oczekiwaniu na karetkę cały czas byli przy mężczyźnie, uspokajali go - opowiada Straż Miejska. Jak przyznał sam 20-latek, podobne incydenty zdarzały mu się już wcześniej i były związane z przyjmowaniem narkotyków i dopalaczy.

Agresywne zachowanie mężczyzny

Gdy na miejsce zdarzenia przyjechało pogotowie, zachowanie poszkodowanego mężczyzny diametralnie się zmieniło. - Stał się agresywny w stosunku do ratowników medycznych. Dopiero po obezwładnieniu młodego mężczyzny, i kiedy ten się już uspokoił, ratownicy mogli zabrać go do szpitala - poinformowała Straż Miejska.

Kontrowersyjny polityk ma koronawirusa. W niedzielę protestowano przeciwko jego nominacjiKontrowersyjny polityk ma koronawirusa. W niedzielę protestowano przeciwko jego nominacjiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna nawałnica w Warszawie. Ulice całkowicie zalane, dramatyczna sytuacja
  2. Opuszczony salon samochodowy a w środku same perełki. Widok zachwyci niejednego sympatyka motoryzacji
  3. Drzewo prawie wpadło do salonu. Mieszkańcy Bielan przeżyli chwile grozy, wszystko przez nawałnicę nad Warszawą
  4. Spółka nowego wicepremiera zarabia krocie. Przeciętny Polak musiałby pracować 40 lat na jej roczny dochód
  5. Dorota Gardias napisała oficjalne oświadczenie. Wiadomo, w jakim jest stanie
  6. Trump skrywał prawdę o Covid-19. Na jaw wyszły ukrywane informacje
Ośmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówOśmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News