Jak wyglądały ostatnie godziny życia Macieja Aleksiuka? Rekonstrukcja wydarzeń

Autor Alicja Guz - 4 Października 2020
mężczyzna poszukiwany w sprawie śmierci Macieja AleksiukaŹródło: Facebook, Maciej Aleksiuk

Mężczyzna z nagrania poszukiwany jest przez wrocławską policję. Może on mieć związek z zaginięciem Macieja Aleksiuka, którego ciało w sobotę rano odnaleziono w Odrze. Mężczyzna, którego wizerunek zarejestrował monitoring, prawdopodobnie jest ostatnią osobą, która widziała 20-latka żywego.

Mężczyzna poszukiwany przez policję

Mężczyzna może mieć związek z zaginięciem i śmiercią 20-letniego piłkarza? Na nagraniach pochodzących z monitoringu przed klubem X-Demon we Wrocławiu widać, że Maciej Aleksiuk nie wyszedł z imprezy sam. Towarzyszył mu młody mężczyzna w ciemnej kurtce.

Zaginął 20-letni Maciej

Zacznijmy od początku. W nocy z 25 na 26 września zaginął Maciej Aleksiuk pochodzący z miejscowości Roztoka w powiecie świdnickim. Miał 20-lat i był piłkarzem okręgowego Granitu Roztoka oraz podchorążym Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Chłopak do Wrocławia przyjechał pociągiem. Po raz ostatni był widziany przez znajomych około godziny 2:00 w klubie X-Demon przy placu Wolności we Wrocławiu. Z relacji rodziny wynika, że w niedzielę miał udać się na mecz piłki nożnej, jednak tam nie dotarł. Nie wrócił również do miejsca zamieszkania i nie skontaktował się z rodziną. Rozpoczęły się intensywne poszukiwania chłopaka. W sobotę 3 października, jego ciało wyłowiono z Odry.

Tajemniczy mężczyzna z nagrania

Jak podaje "Fakt", na udostępnionych nagraniach z monitoringu pod klubem widać, że Maciej opuścił imprezę po godzinie 2:00. Nagranie wskazuje, że 20-latek był pod wpływem alkoholu. O godzinie 2:03, zataczając się, przechodzi obok grupki ludzi, rozmawia z nimi, a następnie opiera się o jeden ze słupków blokujących wjazd na plac Wolności pomiędzy budynkami X-Demona i Muzeum Teatru. O godzinie 2:08 podchodzi do niego inny młody mężczyzna w czarnej kurtce. O godzinie 2:11 Maciej wstaje i idzie z nim w kierunku ulicy Krupniczej. "Tajemniczy mężczyzna" często obraca się i sprawdza, czy 20-latek na pewno mu towarzyszy.

Trop urywa się

"Gazeta Wrocławska" podaje, że ujęcia z kolejnych kamer pokazują, jak kilkanaście metrów dalej mężczyzna w ciemnej kurtce zatrzymuje się i przez kilka sekund korzysta z telefonu. Wówczas Maciej podchodzi do niego z tyłu, trąca go i obejmuje obiema rękoma. Mężczyzna rusza, a Maciej zarzuca mu rękę na ramiona i dalej idą razem. Nagranie z monitoringu kończy się o godzinie 2:12. Mężczyźni są wówczas na wysokości Narodowego Forum Muzyki, poza zasięgiem kamery. Ślad po nich się urywa.

Mężczyzna może pomóc w śledztwie

Bardzo prawdopodobne, że "tajemniczy" mężczyzna z klubu jest ostatnią osobą, która widziała Macieja Aleksiuka żywego. Niestety, do tej pory nie udało się go namierzyć. - Nie zakładamy, że ta osoba zrobiła Maciejowi krzywdę, ale może wiedzieć, dlaczego 20-latek poszedł akurat w kierunku Odry. Może powiedział coś ważnego nowemu znajomemu, o czym powinna wiedzieć jego rodzina - mówi Krzysztof Rutkowski, cytowany przez "Fakt". Ekipa detektywa na prośbę rodziny była zaangażowana w poszukiwania i podobnie jak policja nadal pracuje nad wyjaśnieniem sprawy. - Prosimy o kontakt pod numerem: 600 007 007 wszystkich, którzy mają jakąkolwiek wiedzę na temat tego człowieka. Zapewniamy anonimowość - prosi Biuro Rutkowski.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News