Jak wyglądały ostatnie godziny życia Macieja Aleksiuka? Rekonstrukcja wydarzeń

Autor Alicja Guz - 4 Października 2020
mężczyzna poszukiwany w sprawie śmierci Macieja AleksiukaŹródło: Facebook, Maciej Aleksiuk

Mężczyzna z nagrania poszukiwany jest przez wrocławską policję. Może on mieć związek z zaginięciem Macieja Aleksiuka, którego ciało w sobotę rano odnaleziono w Odrze. Mężczyzna, którego wizerunek zarejestrował monitoring, prawdopodobnie jest ostatnią osobą, która widziała 20-latka żywego.

Mężczyzna poszukiwany przez policję

Mężczyzna może mieć związek z zaginięciem i śmiercią 20-letniego piłkarza? Na nagraniach pochodzących z monitoringu przed klubem X-Demon we Wrocławiu widać, że Maciej Aleksiuk nie wyszedł z imprezy sam. Towarzyszył mu młody mężczyzna w ciemnej kurtce.

Dzisiaj grzeje:
1. Wielka awantura w sklepie w Arkadii, wszystko się nagrało. "Żebyś umarł na COVID"
2. Odbierzesz telefon, powiesz jedno konkretne słowo i będzie po Tobie. Oszuści nie mają litości
3. Dorota Gardias napisała oficjalne oświadczenie. Wiadomo, w jakim jest stanie

Zaginął 20-letni Maciej

Zacznijmy od początku. W nocy z 25 na 26 września zaginął Maciej Aleksiuk pochodzący z miejscowości Roztoka w powiecie świdnickim. Miał 20-lat i był piłkarzem okręgowego Granitu Roztoka oraz podchorążym Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Chłopak do Wrocławia przyjechał pociągiem. Po raz ostatni był widziany przez znajomych około godziny 2:00 w klubie X-Demon przy placu Wolności we Wrocławiu. Z relacji rodziny wynika, że w niedzielę miał udać się na mecz piłki nożnej, jednak tam nie dotarł. Nie wrócił również do miejsca zamieszkania i nie skontaktował się z rodziną. Rozpoczęły się intensywne poszukiwania chłopaka. W sobotę 3 października, jego ciało wyłowiono z Odry.

Tajemniczy mężczyzna z nagrania

Jak podaje "Fakt", na udostępnionych nagraniach z monitoringu pod klubem widać, że Maciej opuścił imprezę po godzinie 2:00. Nagranie wskazuje, że 20-latek był pod wpływem alkoholu. O godzinie 2:03, zataczając się, przechodzi obok grupki ludzi, rozmawia z nimi, a następnie opiera się o jeden ze słupków blokujących wjazd na plac Wolności pomiędzy budynkami X-Demona i Muzeum Teatru. O godzinie 2:08 podchodzi do niego inny młody mężczyzna w czarnej kurtce. O godzinie 2:11 Maciej wstaje i idzie z nim w kierunku ulicy Krupniczej. "Tajemniczy mężczyzna" często obraca się i sprawdza, czy 20-latek na pewno mu towarzyszy.

Wyjątkowa inicjatywa pani ambasador. Wszyscy ją podziwiająWyjątkowa inicjatywa pani ambasador. Wszyscy ją podziwiająCzytaj dalej

Trop urywa się

"Gazeta Wrocławska" podaje, że ujęcia z kolejnych kamer pokazują, jak kilkanaście metrów dalej mężczyzna w ciemnej kurtce zatrzymuje się i przez kilka sekund korzysta z telefonu. Wówczas Maciej podchodzi do niego z tyłu, trąca go i obejmuje obiema rękoma. Mężczyzna rusza, a Maciej zarzuca mu rękę na ramiona i dalej idą razem. Nagranie z monitoringu kończy się o godzinie 2:12. Mężczyźni są wówczas na wysokości Narodowego Forum Muzyki, poza zasięgiem kamery. Ślad po nich się urywa.

Mężczyzna może pomóc w śledztwie

Bardzo prawdopodobne, że "tajemniczy" mężczyzna z klubu jest ostatnią osobą, która widziała Macieja Aleksiuka żywego. Niestety, do tej pory nie udało się go namierzyć. - Nie zakładamy, że ta osoba zrobiła Maciejowi krzywdę, ale może wiedzieć, dlaczego 20-latek poszedł akurat w kierunku Odry. Może powiedział coś ważnego nowemu znajomemu, o czym powinna wiedzieć jego rodzina - mówi Krzysztof Rutkowski, cytowany przez "Fakt". Ekipa detektywa na prośbę rodziny była zaangażowana w poszukiwania i podobnie jak policja nadal pracuje nad wyjaśnieniem sprawy. - Prosimy o kontakt pod numerem: 600 007 007 wszystkich, którzy mają jakąkolwiek wiedzę na temat tego człowieka. Zapewniamy anonimowość - prosi Biuro Rutkowski.

Drzewo prawie wpadło do salonu. Mieszkańcy Bielan przeżyli chwile grozy, wszystko przez nawałnicę nad WarszawąDrzewo prawie wpadło do salonu. Mieszkańcy Bielan przeżyli chwile grozy, wszystko przez nawałnicę nad WarszawąCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna nawałnica w Warszawie. Ulice całkowicie zalane, dramatyczna sytuacja
  2. Opuszczony salon samochodowy a w środku same perełki. Widok zachwyci niejednego sympatyka motoryzacji
  3. Taka będzie tegoroczna zima! Mamy prognozę pogody na zimę 2020/2021
  4. Koronawirus bardzo niebezpieczny nie tylko dla seniorów. Zmarł 36-latek z Warszawy
  5. Nie żyje Dorota Kawęcka. Wielka strata, kochały ją miliony telewidzów
  6. Nie, to nie fake news. Uderzające wpadki w programie TVP Info
Ośmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówOśmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News