Zmiany w parafiach w Warszawie i na Mazowszu. Archidiecezja właśnie wydała komunikat

Autor Julian Bakuła - 3 Czerwca 2020
Zmiany proboszczówŹródło: Pixabay

W Archidiecezji Warszawskiej pojawią się nowi proboszczowie. We wtorek złożyli przysięgę i wyznanie wiary przed metropolitą warszawskim.

Zmiana warty

We wtorek (02.06) w kaplicy Domu Arcybiskupów Warszawskich doszło do zaprzysiężenia nowych proboszczów dla Archidiecezji Warszawskiej. Nominację otrzymało dziewięciu księży. Zarazem sześciu dotychczasowych proboszczów odchodzi w tym roku na emeryturę. Są to: ks. dr Tadeusz Balewski, ks. Stanisław Dobkowski, ks. Marek Gałęziewski, ks. Grzegorz Jasiński, ks. Ireneusz Pasiak, ks. dr Zbigniew Szymański.

Dzisiaj grzeje:
1. Nie oddał luksusowego jagura wartego tysiące. Policja namierzyła go w mig
2. Rząd ma coraz mniej pieniędzy na 500 plus. Rozwiązanie, do którego będzie zmuszony, nie spodoba się wielu Polakom

Nowi proboszczowie

Spośród dziewięciu nominowanych proboszczów aż czterech trafi do parafii w obrębie Warszawy: ks. Tomasz Zaperty do parafii św. Barbary, ks. Robert Tomasik do parafii św. Stefana Króla Wyznawcy, ks. Jacek Laskowski do parafii św. Karola Boromeusza, ks. Mirosław Jaworski do parafii św. Aleksandra w Warszawie. Dodatkowo, ks. Leszek Kwiatkowski, skierowany do organizowania tworzącej się parafii w Mysiadle, również zamieszka w stolicy, w parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła, w celu pełnienia tej funkcji. Ks. Jacek Zbyszyński obejmie parafię Św. Apostołów Piotra i Pawła w Pęcicach, ks. Paweł Witkowski parafię św. Mikołaja Biskupa w Warce, ks. Jacek Sołtyka parafię św. Urszuli Ledóchowskiej w Chylicach, zaś ks. Marcin Łuczak parafię św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie.

Prognoza na lato 2020. Synoptycy: pogoda jakiej jeszcze nie byłoPrognoza na lato 2020. Synoptycy: pogoda jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje


wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wydało się, ile lat naprawdę ma Małgorzata Rozenek. Niebywałe, fani ołsupieli
  2. Mamy wyniki sondażu prezydenckiego wśród kibiców. Wyniki są wyjątkowo zaskakujące
  3. Rafał Trzaskowski pokazał swoje dzieci. Prezydent Warszawy pochwalił się rodziną
  4. 6-latka wpadła do stawu. Trwa akcja reanimacyjna
  5. Wynajmują mieszkania za tysiące, żyją z grzybem. Nie mogą rozwiązać umowy najmu
  6. Warszawa: Autobus rozerwał się w trakcie jazdy. Niepokojące doniesienia ze stolicy, do szpitala trafiła jedna osoba

Awantura na stacji, poszło o czteropak. Pracownik ranny, napastnik w rękach policjiAwantura na stacji, poszło o czteropak. Pracownik ranny, napastnik w rękach policjiCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News