Historyczna chwila. Metro podało informacje o pasażerach

Autor Alicja Guz - 6 Maja 2020
metro na WoliŹródło: Wikipedia, By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0

Już 100-tysięczny pasażer wsiadł do metra na stacji Płocka. Wynik ten zanotowano 4 maja, czyli równo miesiąc od uruchomienia nowego, wolskiego odcinka linii metra M2. Mimo osiągniętego wyniku władze zapewniają, że warszawiacy zachowują zdrowy rozsądek w czasie epidemii.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Rekordowy pasażer

Dokładnie 4 maja o godzinie 13:09 do metra na stacji Płocka wsiadł 100-tysięczny pasażer. Oznacza to, że przekroczył próg peronu równo miesiąc od jego otwarcia. Przypominamy, że druga linia metra do nowych wolskich stacji Płocka, Młynów i Księcia Janusza zaczęła kursować 4 kwietnia.

Dzisiaj grzeje:
1. Tereny przy PGE Narodowym znów otwarte. Ale na stadion nie wjedziemy
2. Biedronka wprowadziła do oferty nową marką własną. Fani polskiej kuchni będą zadowoleni"

Epidemia a transport publiczny

Stan epidemii w kraju spowodował, że z transportu miejskiego, w tym również z metra, korzysta znacznie mniej osób. - Wystarczy przypomnieć, że w ubiegłym roku, po uruchomieniu trzech nowych stacji na wschodnim odcinku linii M2, liczbę 100 tysięcy pasażerów odnotowaliśmy już szóstego dnia po ich otwarciu. Wówczas stutysięczny pasażer wszedł na stację Targówek Mieszkaniowy 20 września, o godz. 7.39 - podczas gdy nowe stacje zostały oddane do użytku 15 września - informuje Urząd m.st. Warszawy.

Zdrowy rozsądek wygrał

Urząd Miasta chwali rozsądnych warszawiaków, którzy w dobie epidemii rozsądnie korzystają z transportu miejskiego i powstrzymali się od zwiedzania nowych stacji zaraz po ich uruchomieniu. - Dużo mniejsza liczba pasażerów, korzystających z Warszawskiego Transportu Publicznego, widoczna jest także w statystykach dla nowych stacji metra - podaje Urząd Miasta.

Tragedia na jeziorze. Policjanci wypadli z łódki. Jeden z nich zaginąłTragedia na jeziorze. Policjanci wypadli z łódki. Jeden z nich zaginąłCzytaj dalej

Prace trwają

Jak podaje Urząd Miasta panująca epidemia koronawirusa nie wpływa na prace prowadzone przy budowie II linii metra. - Mimo epidemii koronawirusa prowadzone są również prace przy rozbudowie linii metra M2 o kolejne stacje. Na wolsko-bemowskim odcinku II linii metra trwa wybieranie ziemi z poziomu -2, a na Bródnie TBM Maria rozpoczęła drążenie pierwszego z tuneli podziemnej kolei - informuje ratusz.

Na razie bez zmian w komunikacji naziemnej

Urząd m.st. Warszawy nie zdecydował się jeszcze na zmianę tras komunikacji naziemnej, która związana byłaby z pracami prowadzonymi przy budowie M2. - Dzięki temu mogliśmy uniknąć kumulowania się grup pasażerów w rejonie stacji metra Księcia Janusza, która to stanie się węzłem przesiadkowym. To właśnie stamtąd w ciągu godziny, w różnych kierunkach, odjeżdżać będzie niemal 80 autobusów, zapewniając dogodny dojazd do stacji mieszkańcom północnych rejonów Warszawy i aglomeracji - informuje Urząd Miasta.

Morderstwo młodej kobiety. Były chłopak zrobił niewyobrażalne rzeczy z jej ciałemMorderstwo młodej kobiety. Były chłopak zrobił niewyobrażalne rzeczy z jej ciałemCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne, mama ujawniła, co siostry robiły z Kacperkiem. Ciężko powstrzymać łzy
  2. Nie żyje polski mistrz Europy. Legendarny sportowiec przegrał walkę z ciężką chorobą
  3. Rozpoczęło się drążenie tunelu na Targówku. Postępy prac można śledzić nie wychodząc z domu
  4. Porażający wypadek. Śmieciarka zderzyła się z ciężarówką.Kierowcy w stanie ciężkim, trwa akcja ratunkowa
  5. Dziwny żółty nalot na samochodach. Co to jest? Skąd się wziął?
  6. Minister zdrowia ujawnił porażające dane. Zakażonych w Polsce może być znacznie więcej niż w statystykach
Chwile grozy na osiedlu. Czterolatek wypadł z oknaChwile grozy na osiedlu. Czterolatek wypadł z oknaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News