Uwaga, będą utrudnienia w ruchu. Drogowcy szykują prace na Bemowie i Ochocie

Autor Alicja Guz - 23 Kwietnia 2020
metroŹródło: Pixabay

Od piątku zaczną się utrudnienia w ruchu na Bemowie i Ochocie. Sprawdź, kiedy i gdzie trzeba liczyć się z korkami. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Utrudnienia na Ochocie

Wykonawca II linii metra na Bemowie rozpoczyna prace pod północną jezdnią ul. Górczewskiej w rejonie centrum handlowego. - Z tego powodu w piątek, 24 kwietnia, ok. godz. 22.00 zmieni się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej - informuje Urząd Miasta. - Z ruchu wyłączona zostanie jej północna jezdnia między ul. Góralską a wschodnim wyjazdem z centrum handlowego. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię południową, w kierunku Śródmieścia. Kierowcy jadący od strony skrzyżowania z ulicami Księcia Janusza i Jana Olbrachta będą mogli dojechać wyłącznie do ul. Góralskiej. Dalej prosto, w kierunku Bemowa, pojadą tylko autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówki, pojazdy służb miejskich, MTON i posiadaczy identyfikatorów Metra Warszawskiego oraz motocykle, a także mieszkańcy budynków Górczewska 116 i 118. Nadal możliwy będzie wyjazd z centrum handlowego w lewo - w kierunku Śródmieścia - wyjaśnia ratusz.

Ratusz zmienia decyzję w sprawie wyczekiwanej linii tramwajowej. Na inwestycję poczekamy dekadęRatusz zmienia decyzję w sprawie wyczekiwanej linii tramwajowej. Na inwestycję poczekamy dekadęCzytaj dalej

Zmiana organizacji ruchu na Ochocie

W piątek 24 kwietnia rozpocznie się również kolejny etap prac związanych z przebudową skrzyżowania ulic Grójeckiej, Racławickiej i Harfowej. - Ok. godz. 8.00 zamknięty dla ruchu zostanie ok. 60-metrowy fragment ul. Harfowej za skrzyżowaniem z Grójecką. Dojazd do ul. Harfowej będzie możliwy ulicami Włodarzewską i Lutniową. Utrzymany będzie dojazd do posesji - podaje Urząd Miasta. Na wyłączonym z ruchu odcinku ulicy rozpocznie się przebudowa instalacji podziemnych.

Prace związane z przebudową trwają

W lutym zamknięta została ul. Racławicka na odcinku pomiędzy ul. Grójecką a Sierpińskiego. - Planowane prace drogowe na skrzyżowaniu obejmują m.in. przebudowę jezdni i torowiska tramwajowego, montaż oświetlenia oraz posadzenie zieleni. Remont ma na celu poprawę bezpieczeństwa - projekt przewiduje powstanie sygnalizacji świetlnej i obustronnych chodników. - podają władze miasta.

ZUS opublikował komunikat w sprawie ZUS opublikował komunikat w sprawie "trzynastek". Bardzo ważna informacjaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Profesor mikrobiologi ujawnił kolejne niebezpieczeństwo. Może potrwać kilka miesięcy
  2. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  3. Czy w Warszawie może zabraknąć wody? Jest pilny apel prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego
  4. Wspaniała wiadomość dla dzieci i rodziców. Szkoły przygotowują ważną akcję, częściowo wznowią działalność
  5. Kolejni studenci ze szkoły pożarniczej z koronawirusem. Już kilkudziesięciu ma pozytywy wynik
  6. Wirusolog podaje kluczową datę dla epidemii w Polsce. 5 dni później będzie można ustalić konkretne prognozy
Premier zdradził co z egzaminami i maturami. Padła jasna deklaracja, podał wstępne terminyPremier zdradził co z egzaminami i maturami. Padła jasna deklaracja, podał wstępne terminyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News