Poważna awaria metra. Pociągi nie jeżdżą, przygotowano komunikację zastępczą

Autor Kamil Matuszak - 30 Listopada 2020
Źródło: WawaINFO materiały własne

Doszło do poważnej awarii metra. Podróżujący na linii M1 muszą przygotować się na utrudnienia i uzbroić w cierpliwość. Linia kursuje na skróconej trasie, uruchomiono komunikację zastępczą w postaci autobusów.

Już jutro w całej Warszawie. Zacznie się po zmrokuJuż jutro w całej Warszawie. Zacznie się po zmrokuCzytaj dalej

Awaria Metra w Warszawie

W poniedziałek, 30 listopada doszło do poważnej awarii w warszawskim metrze. Problemy pojawiły się tuż przy stacji Metro Młociny. Linia M1 kursuje na skróconej trasie. Pasażerowie muszą spodziewać się sporych utrudnień.

Do awarii doszło w najgorszym możliwym momencie dnia, czyli podczas popołudniowego szczytu, gdy większość pasażerów była w trakcie lub właśnie zaczynała powroty z pracy do domu,

ZTM uruchomił z tego powodu komunikację zastępczą, która będzie wozić pasażerów aż do czasu naprawienia usterki na linii M1. Pociągi metra kursują obecnie na skróconej tracie Kabaty-Słodowiec, a na trasie Metro Młociny 17 - Żeromskiego 04 kursuje autobus "ZA METRO".

Teksty wybrane dla Ciebie:

Polska Babcia stanie przed sądem. Policja poinformowała o kuriozalnym zarzuciePolska Babcia stanie przed sądem. Policja poinformowała o kuriozalnym zarzucieCzytaj dalej

Uruchomiona została komunikacja zastępcza

- Z przyczyn technicznych pociągi metra linii M1 kursują na trasie skróconej KABATY – SŁODOWIEC. Uruchomiona zastała zastępcza linia autobusowa „ZA METRO” na trasie METRO MŁOCINY 17 – Kasprowicza – Sacharowa – Marymoncka – ŻEROMSKIEGO 04 - informuje Warszawski Transport Publiczny.

- W związku z tym musieliśmy wyłączyć napięcie. Wiąże się to z tym, że pociągi dojeżdżają wyłącznie do stacji Słodowiec - tłumaczy Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego.

Na domiar złego, awaria pociągu metra to nie jedyny problem, który spotkał dzisiaj tę część stołecznego transportu publicznego. Kilka godzin wcześniej pojawiła się informacja, że część wind na stacjach metra nie działa. Nieczynne były windy na stacjach Księcia Janusza, Politechnika oraz Ratusz Arsenał.

Co ciekawe utrudnia w kursowaniu komunikacji miejskiej nie są w ostatnim czasie powodowane jedynie awariami. Co tydzień warszawski ratusz informuje o weekendowych pracach remontowych, które utrudniają poruszanie się po ulicach stolicy

Warszawskie Metro ważnym środkiem komunikacji

Warszawie metro to środek transportu tysięcy mieszkańców stolicy. Każda awaria utrudnia poruszanie się po mieście, a każda zmiana może wywołać duże opóźnienia na innych trasach.

Niestety Metro Warszawskie rozpoczęło wprowadzanie cięć, ze względu na zmniejszającą się liczbę podróżujących. Podczas trwającej pandemii liczba osób podróżujących liniami M1 i M2 spadła w porównaniu do ubiegłego roku nawet o 70%. To spowodowało duże zmiany w weekendowym rozkładzie jazdy metra.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zła wiadomość dla warszawiaków, zapłacą więcej. W życie wchodzą nowe stawki, będzie dużo drożejZła wiadomość dla warszawiaków, zapłacą więcej. W życie wchodzą nowe stawki, będzie dużo drożejCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News