Warszawiacy w końcu się doczekają? Jest nadzieja, ratusz wyjaśnia

Autor Karolina Kraushar - 24 Sierpnia 2020
Metro w budowieŹródło: um.warszawa.pl

Metro powstaje mimo epidemii koronawirusa. Ratusz poinformował o kolejnych etapach prac przy budowie linii metra M2. Obecnie trwają budowy tuneli na północno-wschodnich odcinkach. Już niebawem na ulicę Rembielińskiej powrócą również tory tramwajowe.

Metro w budowie

Metro w stolicy w dalszym ciągu jest w rozbudowie. Tarcza Maria, drążąca tunel metra, jest już prawie w połowie trasy. Z kolei tarcza Anna zakończyła już pierwszy odcinek pomiędzy stacją Kondratowicza i Bródno, obecnie przechodzi prace serwisowe. - Tarcze TBM mają do wydrążenia dwa tunele po niemal trzy kilometry długości, każdy podzielony na trzy odcinki. Budowa tuneli przebiega sprawnie i skończy się w tym roku - informuje ratusz.

Dzisiaj grzeje:
1. Kobieta chciała wynająć mieszkanie rodzinie z dwójką dzieci. Wtedy się zaczęło
2. Przykre wieści dla tysięcy emerytów. Minister Ardanowski nie pozostawia złudzeń

Powrót tramwajów

Tramwaje mają wrócić na trasę jeszcze w tym miesiącu, odbudowa torowiska wzdłuż ulicy Rembielińskiej właśnie się zakończyła. Rok temu zostały one rozebrane w związku z budową podziemnej hali torów odstawczych metra. - Wykonawca metra zabierze się za prace ziemne w rejonie świątyni parafii św. Włodzimierza, gdzie do tej pory teren był zajęty przez tymczasowe torowisko, którym tramwaje omijały plac budowy. Trzeba w tym miejscu wykonać płytę stropową dla mierzącej 60 metrów szerokości podziemnej hali - przekazuje Urząd m.st. Warszawy. Na Bródnie powstaje właśnie największa podziemna budowla tego odcinka linii M2.

Przejścia podziemne

W tej chwili na wszystkich stacjach metra trwają budowy przejść podziemnych i wyjść z przyszłych stacji. Przystanek Kondratowicza jest obecnie najbardziej zaawansowana pod tym względem, jej betonowy korpus już powstał. Budowa tego korpusu na stacji Zacisze zakończy się w najbliższych tygodniach.

Północno-wschodni odcinek linii M2

- Na północno-wschodnim odcinku metra powstają trzy stacje: C19 roboczo nazywana „Zacisze” pod ul. Figara w pobliżu skrzyżowania z ul. Codzienną, C20 „Kondratowicza” przy skrzyżowaniu ulicy Malborskiej i Kondratowicza oraz C21 „Bródno” przy skrzyżowaniu ulicy Kondratowicza i Rembielińskiej - czytamy w komunikacie Urzędu m.st. warszawy. Stacje połączą cztery kilometry torowiska.

Niepokojące informacje zza wschodniej granicy. Znana polityk zarażona koronawirusemNiepokojące informacje zza wschodniej granicy. Znana polityk zarażona koronawirusemCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka tragicznie zmarłego Kacperka przerwała milczenie. W sprawę ponownie angażuje się Rutkowski
  2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimi
  3. Popularny sklep pilnie ostrzega swoich klientów. Chodzi o wycofany produkt, może być niebezpieczny
  4. Koronawirus w podwarszawskim przedszkolu, zakażona pracownica. Miała kontakt z kilkunastoma dziećmi
  5. Podjęto nagłą decyzję, wielu Polaków będzie musiało zmienić plany. Polska ponownie na "żółtej liście"
  6. Lekarz nie mógł milczeć. Prawda o zdrowiu Kaczyńskiego przedostała się do mediów, rodzina potwierdza
Podjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekPodjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News