Pociągi metra zmienią wygląd i kolor. Prace już ruszyły. Podobają wam się?

Autor Alicja Guz - 21 Września 2020
metroŹródło: Facebook, Metro Warszawskie

Metro w Warszawie zmienia swoje oblicze. Pociągi skierowane do naprawy już niebawem wrócą na tory i powitają pasażerów odświeżonym wyglądem. Zmiany zajdą bowiem nie tylko od strony technicznej składów. Podróżujący metrem będą mogli zauważyć między innymi nowe wykładziny podłóg oraz poszycia foteli.

Metro remontuje pociągi

Metro Warszawskie poinformowało, że na tory powrócą wyremontowane składy serii 81. - Pierwszy skład wrócił z naprawy głównej i na STP Kabaty szykowany jest do ponownego włączenia go do ruchu pasażerskiego - pisze Metro Warszawskie na facebookowym profilu. - Pierwszy skład już po remoncie, wyjedzie na jazdy testowe w przyszłym tygodniu - dodaje.

Dzisiaj grzeje:
1. Jasnowidz Jackowski nie ma więcej wątpliwości. Nadchodząca zima będzie inna niż zwykle, nie z powodu pogody

2. Jeden z największych polskich banków w tarapatach. GW: mógł pośredniczyć w praniu brudnych pieniędzy
3. Dramat w parafii w Sokołowie Podlaskim. Młody ksiądz powiesił się na plebanii

Pociągi wymagały naprawy

Jak tłumaczy Metro Warszawskie, pociągi serii 81 zostały zakupione w latach 2008-2009 i przejechały już ponad milion kilometrów. W związku z tym zakwalifikowano je do naprawy poziomu 5, czyli tzw. naprawy głównej. - W ramach naprawy głównej w pociągach odświeżanych lub wymienianych jest bardzo wiele podzespołów, m.in. sprzęgi wagonów, sprężarki, osprzęt pneumatyczny i elektryczny. Wykonano również naprawę wózków wagonowych z zestawami kołowymi - wyjaśnia Metro Warszawskie.

Co zauważą pasażerowie?

Zmiany w naprawianych składach będzie można zaobserwować również gołym okiem. Pasażerów na stacjach metra powitają bowiem pociągi w zupełnie nowej odsłonie. - To, co zauważą pasażerowie w pierwszej kolejności to nowa malatura pudeł wewnątrz i na zewnątrz, naprawa poręczy, okien, wymiana wykładzin podłóg i poszycia foteli - wymienia Metro Warszawskie.

Mężczyzna nagle znalazł się przed tramwajem. Ludzie prawie upadli na podłogę. Gwałtowne hamowanie, co tam się wydarzyło?Mężczyzna nagle znalazł się przed tramwajem. Ludzie prawie upadli na podłogę. Gwałtowne hamowanie, co tam się wydarzyło?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na miejscu mnóstwo policjantów i karetek, ludzie są wywożeni do szpitali. Tragiczne wydarzenia w centralnej Polsce
  2. Wideo - Koszmarny wypadek. Ten kierowca w nietypowy sposób wjechał na autostradę. O krok od wielkiej tragedii
  3. Zaczęło się, aktywiści wyszli na ulice. Poważne utrudnienia. Kierowcy omijajcie miejsce protestu
  4. Pilne: uczniowie jutro nie pójdą do szkoły. Dyrekcja przed chwilą potwierdziła. Zajęć w SP nr 5 w Ząbkach nie będzie
  5. Ojciec zapomniał dzieci z pociągu. Rozpaczliwy apel, są poszukiwane
  6. Nowy objaw koronawirusa? Polska specjalistka zwraca uwagę na ważną rzecz
Ognisko koronawirusa na budowie metra? Wszyscy pracownicy przeszli testy na COVIDOgnisko koronawirusa na budowie metra? Wszyscy pracownicy przeszli testy na COVIDCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News