Koronawirus wstrzymał drążenie metra. Niepokojące informacje z budowy, będą opóźnienia?

Autor Alicja Guz - 19 Września 2020
metro M2Źródło: um.warszawa.pl

Metro może mieć poważny problem z dotrzymaniem terminów budowy drugiej linii. Z powodu koronawirusa wśród robotników wstrzymano rozruch drugiej tarczy zaplanowany na poniedziałek. Chore są dwie osoby. Zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono także u trzech pracowników Metra Warszawskiego. W ciągu ostatniej doby w stolicy przybyło 66 chorych na COVID-19.

Metro będzie dokończone później?

Metro w Warszawie może być dłużej "w budowie". Rzecznik firmy Gulermak Bartosz Sawicki potwierdził, że wykryto przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na budowie drugiej linii metra. - Dwie osoby mają potwierdzoną obecność koronawirusa. Natomiast cztery kolejne mają objawy, z czego dwie utratę węchu, a jedna dosyć wysoką gorączkę - przekazał w rozmowie z TVN Warszawa.

Dzisiaj grzeje:
1. Ojciec zapomniał dzieci z pociągu. Rozpaczliwy apel, są poszukiwane
2. Wezwanie do zapłaty za wezwaniem, wnioski się sypią. Pierwsi już dostali należne pieniądze
3. GIS właśnie wydał pilne ostrzeżenie, konsekwencje mogą być tragiczne. Wiele osób uwielbia produkt

Pierwszy przypadek w połowie września

- 12 września otrzymaliśmy informację, że pracownik wykonujący pracę na stanowisku ładowacz pod ziemią, otrzymał pozytywny wynik testu na SARS-Cov-2. Pracownik ten ostatni raz był obecny w pracy w dniu 6 września - przekazał reporterom TVN Warszawa rzecznik firmy Gulermak. Bartosz Sawicki zapewnił, że wówczas wszyscy pracownicy, którzy zgłaszali kontakt z zakażoną osoba i mieli objawy infekcji wirusowej, zostali poddani testom. - 16 września jedna z testowanych osób uzyskała wynik pozytywny, pozostali mają wyniki testu negatywne - przekazał. Dodał również, że w środę wieczorem podwykonawca poinformował o złym samopoczuciu jednego z pracowników. Został on poddany testowi i przebywa w izolacji domowej.

Badani kolejni pracownicy

Jak podaje Sawicki w rozmowie z TVN Warszawa, firma Gulermak do tej pory wykonała testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 czterem pracownikom mającym kontakt z osobami zakażonymi. Ich wyniki były negatywne. W czwartek skierowano na testy kolejne 22 osoby. -To pracownicy fizyczni oraz nadzór TBM - przekazał Sawicki reporterom TVN Warszawa. Co więcej, rzecznik firma Gulermak poinformował, że w czwartek złe samopoczucie zgłosiło trzech pracowników podwykonawcy zapewniających obsługę tarczy. Czekają oni teraz na wyniki testów.

Dramat w parafii w Sokołowie Podlaskim. Młody ksiądz powiesił się na plebaniiDramat w parafii w Sokołowie Podlaskim. Młody ksiądz powiesił się na plebaniiCzytaj dalej

Będą opóźnienia w budowie drugiej linii metra

Koronawirus pokrzyżował plany związane z budową M2. - W tym momencie nie jesteśmy w stanie skompletować obsługi dla drugiego TBM na Bemowie. W związku z dużą zakaźnością wirusa SARS-CoV-2, Gulermak postanowił, że dodatkowy personel, który miał pojawić się w poniedziałek 21 września m.in na potrzeby uruchomienia drugiej tarczy TBM, nie zostanie wezwany do stawienia się. Pracownicy pozostają w obwodzie jako personel zapasowy w razie kolejnych zakażeń na już pracującej tarczy - tłumaczył Bartosz Sawicki. Zaznaczył również, że budowa na Bródnie przebiega bez przeszkód, a załogi obu tarcz nie mają ze sobą kontaktu.

Koronawirus w Metrze Warszawskim

W czwartek informacje o trzech potwierdzonych przypadkach koronawirusa wśród pracowników metra przekazała rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń. Są to pracownicy zaplecza, którzy nie mają kontaktu z pasażerami. Bartoń podkreśliła, że wobec zakażonych wdrożono procedury zgodne z wytycznymi sanepidu. Dodała również, że w związku z zaistniałą sytuacją nie ma zagrożenia dla pasażerów podróżujących metrem.

Trzy osoby nie żyją, ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców. Samochód uderzył w skrzynkę z gazem, wybuchł pożarTrzy osoby nie żyją, ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców. Samochód uderzył w skrzynkę z gazem, wybuchł pożarCzytaj dalej

Koronawirus w Warszawie

Jak podaje Powiatowa stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie, w ciągu ostatniej doby potwierdzono laboratoryjnie z wynikiem dodatnim 66 przypadków zakażenia SARS-CoV-2 wśród mieszkańców stolicy. Odnotowano również kolejnych 21 ozdrowieńców.

Koronawirus w Polsce

Przypominamy, że z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia 19 września, w ciągu ostatniej doby odnotowano 1002 nowe przypadki. Najwięcej w województwach: małopolskim (149), lubelskim (122), pomorskim (96) i wielkopolskim (94). Województwo mazowieckie znalazło się na czwartym miejscu (88 nowych przypadków COVID-19). Zakażenia SARS-CoV-2 odnotowano również w województwach: dolnośląskim (83), podkarpackim (69), śląskim (64), łódzkim (61), kujawsko-pomorskim (35), opolskim (35), zachodniopomorskim (31), podlaskim (24), warmińsko-mazurskim (22), świętokrzyskim (21) i lubuskim (8). Zmarło 12 zakażonych osób.

Obrazy WawaINFO"Pozwę ZTM i miasto za zakażenie". Pasażerka wywołała burzę w sieciCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiceminister potwierdza, spełnia się czarny scenariusz. Chodzi o szkoły
  2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  3. Ogromna akcja policji, mandaty posypią się lawinowo. Tłumy policjantów wyjdą na ulice w słusznym celu
  4. Studenci chcą pozwać Uniwersytet Warszawski. Ogromne pieniądze w grze, szykuje się pozew zbiorowy
  5. Wiadomości TVP znów wzięły się za Warszawę. Miliony widzów z niedowierzaniem oglądały, co pokazali
  6. Jak długo będziemy nosić maseczki? WHO studzi optymizm
Viki Gabor zaatakowana przed sklepem. Matka wokalistki przerwała milczenie, jest oświadczenieViki Gabor zaatakowana przed sklepem. Matka wokalistki przerwała milczenie, jest oświadczenieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News