Koronawirus wstrzymał budowę drugiej linii metra. Kolejne stacje nawet półtora roku później

Autor - 9 Sierpnia 2020
Metro powstanie później, niż planowanoŹródło: um.warszawa.pl

Metro powstanie później, niż planowano. Epidemia koronawirusa spowolniła lub całkiem wstrzymała pracę przy budowie kolejnych stacji linii metra M2. Niespodziewany kryzys zdrowotny, z którym borykamy się od marca 2020 roku, wpłynął również na inne inwestycje w stolicy.

Metro zostanie wybudowane później niż planowano

Metro powstanie z opóźnieniami. Wszystko przez nagłą epidemię koronawirusa, która spowodowała, że pracownicy urzędu miasta na kilka tygodni porzucili pracę w biurze i wprowadzili pracę zdalną. Spowodowało to wykluczenie bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami i przedsiębiorcami. - Zmniejszona obsada we wszystkich podmiotach i urzędach spowodowała spowolnienie procesów uzyskiwania stosownych zgód i pozwoleń, a tym samym kontynuowania procesu budowy - wyjaśniła Karolina Gałecka z u. m. st. Warszawy.

Dzisiaj grzeje:
1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
2. Na wakacjach żądają dodatkowej opłaty. Masz prawo dostać zwrot, ale niewielu korzysta

Reżim sanitarny przy budowie metra

Wprowadzone obostrzenia znacząco wpłynęły na spadek liczby dostępnych pracowników oraz wymusiły zmiany w organizacji i tempie pracy. - Generalny Wykonawca - firma Gulermak jest spółką międzynarodową. Jak każda firma o zasięgu globalnym uzależniona jest od międzynarodowego łańcucha dostaw i transportu. Dotyczy to zwłaszcza obsady tarcz TBM, gdzie pracują obecnie pracownicy ponad 10 narodowości, pochodzący z trzech kontynentów - przekazała Gałecka. Zamknięcie granic spowodowało brak wykwalifikowanych pracowników, którzy uruchamiali o obsługiwali tarcze TBM.

Wykonawca będzie miał więcej czasu na rozbudowę metra

Zamknięcie granic spowodowało ograniczenia w produkcji oraz transporcie materiałów budowlanych. Jak wyjaśniła Gałecka, z tych przyczyn nie było możliwe realizowanie części prac. - Dodatkowo podczas prowadzenia prac budowlanych wykonawca natrafił na konieczne do przebudowy sieci podziemne oraz liczne niewybuchy z II wojny światowej - Gałecka wyjaśniła kolejną z przyczyn opóźnienia budowy stacji linii M2. Z tych powodów wykonawca wystąpił o przyznanie mu dodatkowego czasu na rozbudowę metra. - Zgodnie z przedstawionymi dokumentami zaproponowane przez Wykonawcę wydłużenie czasu na ukończenie robót wynosi - w zależności od odcinka - od 8 do 17 miesięcy. Najdłuższe przesunięcie będzie dotyczyło ostatniego odcinka linii M2 - Mory - przekazała Karolina Gałecka.

Opóźnienia na stołecznych budowach

Nie tylko rozbudowa metra została spowolniona w związku z epidemią koronawirusa. - Z podobnym problemem mierzy się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawca dwukilometrowego tunelu na warszawskim Ursynowie, który ma połączyć Południową Obwodnicę Warszawy z autostradą A2 zwrócił się o wydłużenie terminu prac - zaznacza Gałecka.

Porażające morderstwo w Warszawie. Pokłócił się z sąsiadem, brutalnie go zabiłPorażające morderstwo w Warszawie. Pokłócił się z sąsiadem, brutalnie go zabiłCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszystko się nagrało, Agata Duda nie mogła pojąć co się dzieje. Film roznosi się po sieci w mgnieniu oka
  2. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki
  3. Tragiczny wypadek na Mazowszu. Mężczyzna nie żyje, kobieta w stanie ciężkim
  4. Powiększa się strefa płatnego parkowania w Warszawie. Kierowcy mogą już wykupić abonament
  5. Policja pilnie poszukuje świadków wypadku. Nie żyje rowerzysta, każda informacja może być ważna
  6. Tragiczny wypadek autokaru z Polakami. Jedna osoba nie żyje, wielu rannych
W szpitalu doszło do pomyłki. Przez ponad 30 lat wychowywali nie swoje dzieckoW szpitalu doszło do pomyłki. Przez ponad 30 lat wychowywali nie swoje dzieckoCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News