Tragedia w metrze. Nie żyje jeden z pasażerów, siedem stacji zamkniętych

Autor Mateusz Dolak - 3 Stycznia 2021
z ostatniej chwiliŹródło: East News

Tragedia w metrze. Na stacji Centrum pasażer wpadł pod nadjeżdżający pociąg. Pomimo szybkiej reakcji, mężczyzny nie udało się uratować. Pasażerowie muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami, ponieważ siedem stacji zostało zamkniętych. ZTM na zamkniętym odcinku uruchomił autobus zastępczy.

Nie żyje mężczyzna

Jak podała sierż. szt. Monika Nawrat, w wypadku zginął mężczyzna w wieku około 40 lat. - Wpadł pod skład jadący w kierunku Kabat. Trwają ustalenia, co do dokładnych okoliczności. Nie wiadomo, czy doszło do nieszczęśliwego wypadku, czy próby samobójczej - powiedziała policjantka.

Utrudnienia

Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, pociągi metra pierwszej linii nie kursują przez odcinek w Śródmieściu i na Mokotowie. Składy z Kabat dojeżdżają do stacji Wilanowska, a z Młocin tylko do Dworca Gdańskiego. Zamknięte są stacje: Wierzbno, Racławicka, Pole Mokotowskie, Politechnika, Centrum, Świętokrzyska (M1), Ratusz Arsenał.

Dla pasażerów uruchomiona została zastępcza linia autobusowa kursująca ulicami: Puławską, Waryńskiego, Marszałkowską, Andersa i Mickiewicza. Autobusy zatrzymują się na przystankach obok stacji metra.

Służby podają, że utrudnienia potrwają kilka godzin. Na miejscu jest prokurator. Stacja Centrum jest całkowicie zamknięta i wstęp na nią mają tylko policjanci oraz pracownicy metra.

Jakuba szukało kilkaset osób. Niestety, policja przekazała najgorsze wieści. 23-latek nie żyjeJakuba szukało kilkaset osób. Niestety, policja przekazała najgorsze wieści. 23-latek nie żyjeCzytaj dalej

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: East News

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Zobacz jak wyglądała budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News