Najsłynniejszy Mercedes w Polsce do kupienia. Historia samochodu jest niesamowita

Autor Julian Bakuła - 27 Października 2020
Drugie życie "190-tki"Źródło: YouTube / AutoPartnerGarcarek

Pochodzący z roku 1985 Mercedes 190 został wystawiony na sprzedaż. Samochód ma naprawdę intrygującą historię. Zgodnie z obietnicą złożoną przez sprzedawcę Mercedes przeszedł gruntowny remont. Efekt jest niesamowity. Ile trzeba zapłacić za odnowionego Mercedesa 190?

Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowaneRafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowaneCzytaj dalej

Na sprzedaż został wystawiony niezwykły Mercedes

Jak podaje portal auto-swiat.pl, w Polsce wystawiono na sprzedaż niezwykły samochód - Mercedesa 190. "Historia zaczyna się w 1985 r., kiedy to pani Dagmara Albrecht z Warszawy postanawia kupić sobie nowy samochód. Klasycznych przedstawicielstw, czyli takich jakie znamy dziś, wtedy oczywiście jeszcze nie było, jednak traf chciał, że nasza bohaterka – jadąc windą w wieżowcu Intraco przy ul. Stawki – trafiła na informację o tym, że w budynku znajduje się podmiot prowadzący sprzedaż samochodów marki Mercedes. Jak się okazało, w Niemczech na nowego klienta czekała akurat czerwona „190-ka” nieodebrana przez zamawiającego, więc pani Dagmara szybko podjęła decyzję – kupuje. " - czytamy na portalu.


Pochodzący z roku 1985 samochód nadal należy do pani Dagmary Albrecht, która w chwili zakupienia go zawarła niecodzienną i brzemienną w skutki umowę ze sprzedawcą. Ustalili mianowicie, że jeśli po 25 latach pani Albrecht wróci do sprzedawcy tym samym samochodem, będzie mogła liczyć na specjalne traktowanie - gruntowny serwis albo nawet wymianę auta na nowe.

Mercedes 190 przeszedł gruntowny remont

Mając w pamięci umowę sprzed lat, pani Albrecht faktycznie w roku 2010 upomniała się o jej realizację. Przedstawiciel Mercedesa dotrzymał słowa - przeprowadzono kompleksowy remont samochodu.

Auto zostało doszczętnie rozmontowane, a szereg eksploatowanych przez lata elementów wymieniono na nowe. W poniedziałek (26.10) pani Albrecht - po 35 latach od kupna samochodu - postanowiła wystawić odnowionego Mercedesa na sprzedaż.

Dzisiaj grzeje:
1. Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowane
2. Wielki skandal u Lewandowskich. Do akcji wkroczyła prokuratura. Robert Lewandowski z żoną często bawią się na egzotycznych wakacjach
3. Krystyna Pawłowicz z samego rana spakowała walizki i wyjechała. Dziś protest przed jej blokiem

Krystyna Pawłowicz z samego rana spakowała walizki i wyjechała. Dziś protest przed jej blokiemKrystyna Pawłowicz z samego rana spakowała walizki i wyjechała. Dziś protest przed jej blokiemCzytaj dalej

Za ile można kupić odnowionego Mercedesa?

"Sprzedam unikat mercedes 190 pr0dukcja 1985r odremontowany całkowicie przez fabryke Mercedesa, CHCESZ ZGŁĘBIĆ DETALE I NIUANSE TEGO MERCEDESA WEJDŹ KONIECZNIE NA LINK-YOUTUBE NIE POŻAŁUJESZ" - brzmi ogłoszenie sprzedaży auta.

Sprzedająca kieruje swoje ogłoszenie do "kolekcjonerów antycznych samochodów Mercedes", a samo auto wycenia na 95 tys. zł. Chociaż - jak zauważa portal auto-swiat.pl - ogłoszenie zawiera błędną specyfikację techniczną sprzedawanego auta, to jednak redakcji portalu Interia udało się potwierdzić wiarygodność i autentyczność ogłoszenia.

Czerwony Mercedes 190 czeka na nabywców

Można przypuszczać, że umieszczone w ogłoszeniu zdjęcia auta pochodzą sprzed 10 lat, czyli z momentu, w którym jego właścicielka odebrała samochód po renowacji. Z tego względu trudno powiedzieć, w jakim stanie auto wystawione zostało na sprzedaż, bo nie wiadomo, w jakiej mierze było przez ten czas eksploatowane.

Być może jednak znajdą się chętni, którzy będą skłonni zakupić od pani Albrecht Mercedesa 190 bez względu na jego stan techniczny, dla samej jego niezwykłej historii i wartości kolekcjonerskiej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Pilna decyzja ratusza w sprawie Wszystkich Świętych. Zmiana po raz pierwszy w historiiPilna decyzja ratusza w sprawie Wszystkich Świętych. Zmiana po raz pierwszy w historiiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fiskus niedługo może przyjść do Ciebie z wojskiem. Skarbówka robi wszystko, żeby lepiej kontrolować
  2. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  3. Pilna decyzja ratusza w sprawie Wszystkich Świętych. Zmiana po raz pierwszy w historii
  4. Kościół bije na alarm. Ogłosili larum, pilnie wzywają do świątyni
  5. Ulice w centrum są aż czarne. Komunikacja i samochody dosłownie stoją. Kobiety wyszły na ulice
  6. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność
  7. Wyciekły taśmy Cezarego K. Wiemy, jak szantażował Roberta Lewandowskiego. "Na tyle wyceniam twój spokój"

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News