Protest w ramach akcji "Media bez wyboru" także pod siedzibą TVP. Rozpocznie się wieczorem

Akcja "Media bez wyboru" nabiera tempa. Protesty odbędą się w kilku miejscach w Warszawie. O 19:30 manifestacja solidaryzujących się z wolnymi mediami zostanie przeprowadzona pod siedzibą Telewizji Polskiej.
Media bez wyboru
W środę, 10 lutego, polskie media niezależnie strajkują. Wszystko za sprawą projektu ustawy, który miałby nałożyć na telewizje, radia, prasę oraz portale internetowe składkę, która w odczuciu wielu jest kolejnym podatkiem. Dlatego w ramach sprzeciwu duża liczba mediów nie nadaje dzisiaj programów, nie pojawiają się również artykuły w sieci.
Protest "Media bez wyboru" odbywa się głównie w mediach, ale część akcji wychodzi na ulicę, aby pokazać swoje niezadowolenie z decyzji rządzących. O 15:00 manifestacja odbędzie się przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, wieczorem solidaryzujący z mediami pojawią się przed siedzibą Telewizji Polskiej.
Protest przed TVP
Jak czytamy na kanale Strajku Kobiet na Telegramie już od 19:30 protestujący zbierać będą się w okolicach siedziby TVP na ul. Jasnej 14/16, a dokładniej na placu Powstańców Warszawy.
Chcą tym samym pokazać, że zależy im na kondycji wolnych, niezależnych mediów w Polsce i że nie zgadzają się na przymusową "składkę", która jednocześnie może oznaczać upadek wielu tytułów, które są źródłem informacji i opinii.
Od samego rana część stacji telewizyjnych nie nadaje swoich standardowych ramówek, wyświetlając jedynie informacje o proteście. Rozgłośnie radiowe nadają komunikat informujący i objaśniający sytuacje, bardzo podobnie działa wiele portali internetowych.
Protest "Media bez wyboru"
Większość prywatnych mediów w środę, 10 lutego, protestuje w ramach akcji "Media bez wyboru". To sprzeciw wobec projektu ustawy, która mówi o wprowadzeniu składek z tytułu reklamy (w internecie, a także telewizji, radiu i prasie). Ta opłata może sprawić, że funkcjonowanie mediów komercyjnych, które utrzymują się głównie z reklam, przestanie być opłacalne.
Rząd chce pieniądze ze składek przeznaczyć w połowie na Narodowy Fundusz Zdrowia, a w połowie na Narodowy Fundusz Ochrony zabytków i Fundusz Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.
Nadawcy nie ukrywają, że proponowana opłata nie jest składką, a kolejnym podatkiem, który uderzy w wolne media. To właśni dlatego we wtorek, 10 lutego, większość dużych stacji telewizyjnych, radiowych oraz portali internetowych zawiesiła działanie na jeden dzień.
Czekamy na Wasze informacje
wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.
Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:
- Tragedia w Mławie: pies pogryzł 3-letnią dziewczynkę
- Zgon po szczepionce w Warszawie. Nie żyje mężczyzna
- Kultowa cukiernia oblegana, mimo mrozu i śnieżycy. Po pączki stoi się w sporej kolejce
źródło: wawainfo.pl, facebook.com
zdjęcie główne: East News
