Protest w ramach akcji "Media bez wyboru" także pod siedzibą TVP. Rozpocznie się wieczorem

Autor Kamil Matuszak - 10 Lutego 2021
Siedziba TVPŹródło: WawaINFO materiały własne

Akcja "Media bez wyboru" nabiera tempa. Protesty odbędą się w kilku miejscach w Warszawie. O 19:30 manifestacja solidaryzujących się z wolnymi mediami zostanie przeprowadzona pod siedzibą Telewizji Polskiej.

Media bez wyboru

W środę, 10 lutego, polskie media niezależnie strajkują. Wszystko za sprawą projektu ustawy, który miałby nałożyć na telewizje, radia, prasę oraz portale internetowe składkę, która w odczuciu wielu jest kolejnym podatkiem. Dlatego w ramach sprzeciwu duża liczba mediów nie nadaje dzisiaj programów, nie pojawiają się również artykuły w sieci.

Protest "Media bez wyboru" odbywa się głównie w mediach, ale część akcji wychodzi na ulicę, aby pokazać swoje niezadowolenie z decyzji rządzących. O 15:00 manifestacja odbędzie się przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, wieczorem solidaryzujący z mediami pojawią się przed siedzibą Telewizji Polskiej.

Protest przed TVP

Jak czytamy na kanale Strajku Kobiet na Telegramie już od 19:30 protestujący zbierać będą się w okolicach siedziby TVP na ul. Jasnej 14/16, a dokładniej na placu Powstańców Warszawy.

Chcą tym samym pokazać, że zależy im na kondycji wolnych, niezależnych mediów w Polsce i że nie zgadzają się na przymusową "składkę", która jednocześnie może oznaczać upadek wielu tytułów, które są źródłem informacji i opinii.

Rafał Trzaskowski komentuje akcję Rafał Trzaskowski komentuje akcję "Media bez wyboru"Czytaj dalej

Od samego rana część stacji telewizyjnych nie nadaje swoich standardowych ramówek, wyświetlając jedynie informacje o proteście. Rozgłośnie radiowe nadają komunikat informujący i objaśniający sytuacje, bardzo podobnie działa wiele portali internetowych.

Media bez wyboru

Media bez wyboru

Media bez wyboru

Protest "Media bez wyboru"

Większość prywatnych mediów w środę, 10 lutego, protestuje w ramach akcji "Media bez wyboru". To sprzeciw wobec projektu ustawy, która mówi o wprowadzeniu składek z tytułu reklamy (w internecie, a także telewizji, radiu i prasie). Ta opłata może sprawić, że funkcjonowanie mediów komercyjnych, które utrzymują się głównie z reklam, przestanie być opłacalne.

Rząd chce pieniądze ze składek przeznaczyć w połowie na Narodowy Fundusz Zdrowia, a w połowie na Narodowy Fundusz Ochrony zabytków i Fundusz Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.

Nadawcy nie ukrywają, że proponowana opłata nie jest składką, a kolejnym podatkiem, który uderzy w wolne media. To właśni dlatego we wtorek, 10 lutego, większość dużych stacji telewizyjnych, radiowych oraz portali internetowych zawiesiła działanie na jeden dzień.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, facebook.com
zdjęcie główne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News