Chcieli pozbawić 20-latka ucha, mieli ze sobą nożyczki. Brutalny atak w Warszawie

Autor Alicja Guz - 18 Września 2020
mężczyzna napadniętyŹródło: KRP II- Mokotów, Ursynów, Wilanów

Mężczyzna został napadnięty przez dwóch agresywnych napastników. Jeden z nich przeciął 20-latkowi nożyczkami ucho. Sytuacja mogłaby skończyć się tragicznie, gdyby nie szybka reakcja obywatela Gruzji przejeżdżającego ulicą. Zatrzymanym mężczyznom grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna został napadnięty i okaleczony

Mężczyzna około godziny 17:30 wracał aleją Niepodległości od swojego brata. 20-latek miał przy sobie portfel z emblematem w postaci flagi Wielkiej Brytanii oraz saszetkę tzw. nerkę. W pewnym momencie spotkał dwóch agresywnych mężczyzn, którzy pytali, czy ma pieniądze. - Chwilę po tym pokrzywdzony został uderzony od tyłu w głowę i stracił przytomność. Kiedy się ocknął, siedział na nim młodszy z napastników. Miał w ręku nożyczki i kazał mu oddać pieniądze. Pokrzywdzony mówił, że ich nie ma i prosił, żeby go wypuścić - wyjaśnił podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej policji. - Wtedy 24-latek przeciął mu ucho nożyczkami - dodał policjant.

Dzisiaj grzeje:
1. Ojciec zapomniał dzieci z pociągu. Rozpaczliwy apel, są poszukiwane

2. Złe wieści dla mieszkańców bloków. Muszą być gotowi na nową opłatę
3. Dramatyczna relacja pasażerki autobusu. Co tam się wydarzyło? ZTM już wyjaśnia sprawę, będą oglądać monitoring

Gruzin ruszył na ratunek młodemu mężczyźnie

Sytuacja mogła skończyć się tragicznie, gdyby nie zdecydowana reakcja przejeżdżającego obok kierowcy opla astry. - Według świadków, mężczyzna zatrzymał się i nakazał napastnikom zaprzestać bić pokrzywdzonego. Ci rzucili się na niego, chcąc go pobić. W związku, z czym jednym ciosem najpierw powalił napastnika z nożyczkami, a drugim 45-latka. Obaj padli na ziemię – opowiedział podkom. Robert Koniuszy. - Mężczyzna pomógł pozbierać się 20-latkowi, podał mu markowe buty, które napastnicy zdążyli mu zdjąć i pojechał dalej - dodał. Pokrzywdzony 20-latek uciekł do mieszkania, w którym został opatrzony przez swoją partnerkę.

Napastników zatrzymano

Na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze policji wezwani przez świadków. Ich obecność nie spodobała się sprawcom rozboju. - Kiedy się ocknęli, byli agresywni. Wobec powyższego zostali obezwładnieni - powiedział podkom. Koniuszy. Zatrzymany 45-letni mężczyzna miał przy sobie nóż kuchenny.- Przy młodszym podejrzanym policjanci znaleźli nożyczki, nóż kuchenny z 30-centymetrowym ostrzem i portfel należący do pokrzywdzonego z charakterystycznym emblematem w postaci flagi Wielkiej Brytanii oraz portfel z dokumentami obywatela Gruzji - wyjaśnił policjant. - Najprawdopodobniej należał on do mężczyzny, który stanął w obronie pokrzywdzonego - dodał.

PILNE: Krew, łzy i śmierć. Makabryczne wydarzenia w warszawskim domu opiekiPILNE: Krew, łzy i śmierć. Makabryczne wydarzenia w warszawskim domu opiekiCzytaj dalej

Napastnicy byli nietrzeźwi

Agresywni napastnicy byli nietrzeźwi. Obaj mieli po około 3 promile alkoholu w organizmie. Zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnych celach. - Policjanci przesłuchali świadków, którzy obserwowali całą sytuację z okien. Dotarli również do pokrzywdzonego, którego przewieźli do szpitala celem opatrzenia obrażeń. Od mężczyzny zostało przyjęte zawiadomienie - poinformował podkom. Koniuszy. - Zeznał, że został napadnięty przez zatrzymanych mężczyzn. Doprowadzony do stanu nieprzytomności i pobity. Młodszy napastnik kazał mu oddać pieniądze i przeciął mu ucho nożyczkami. Zabrano mu portfel, saszetkę i próbowano ukraść mu markowe buty. Mężczyzna został wyciągnięty z opresji przez kierowcę opla, który się zatrzymał, obezwładnił napastników i umożliwił mu ucieczkę - zrelacjonował policjant.

Agresywni mężczyźni usłyszeli zarzuty

Obaj podejrzani stanęli przed prokuratorem. Ten z kolei przedstawił im zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na wniosek policjantów i prokuratora mokotowski sąd zastosował wobec 24-latka i 45-latka środki zapobiegawcze w postaci trzymiesięcznych aresztów. Grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

Koronawirus w szkole, służby sanitarne w akcji. Dyrekcja wydawała nagle zarządzenieKoronawirus w szkole, służby sanitarne w akcji. Dyrekcja wydawała nagle zarządzenieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły zwrot akcji ws. Tomasza Komendy. Rodzina jest bezradna, koszmar powrócił
  2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  3. Kilkuset uczniów trafiło na kwarantannę, a to dopiero początek. Liczba zakażonych w szkołach wciąż rośnie
  4. Porażające odkrycie na plebanii. Znaleziono ciało młodego księdza. Nie żyje 35-letni kapłan
  5. Warszawianka pokazała podręcznik dla dzieci w podstawówce. W internecie zawrzało
  6. Nie skłamał w ankiecie dot. COVID-19, więc nie przyjęli go do szpitala? Ujawniamy kulisy sprawy
Polacy ocenili działania rządu w czasie pandemii. A jakie jest Twoje zdanie?Polacy ocenili działania rządu w czasie pandemii. A jakie jest Twoje zdanie?Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News