Groził, okradł i próbował zgwałcić. Kobietę uratowali pasażerowie autobusu

Autor Alicja Guz - 14 Lipca 2020
zatrzymany mężczyznaŹródło: Policja w Otwocku

W okolicy przystanku autobusowego w Śródborowie 49-letni mężczyzna zaatakował młodą kobietę i próbował zaciągnąć ją do lasu. Napastnika zauważyli jadący busem pasażerowie, którzy natychmiast zawiadomili policję. Funkcjonariusze przeszukali okolicę i znaleźli podejrzanego mężczyznę. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Mężczyzna zaatakował młodą kobietę

Kryminalni z Otwocka otrzymali niepokojące zgłoszenie dotyczące rozboju, do którego miało dojść w rejonie przystanku autobusowego w Śródborowie. - Młoda kobieta, mieszkanka jednego z ościennych powiatów, przeżyła tam chwile grozy, kiedy nieznany jej mężczyzną, groźbą i przemocą, z nożem w ręku, zaciągnął ją do lasu i okradł z pieniędzy - poinformowął nadkom. Daniel Niezdropa z policji w Otwocku. - Kobiecie udało się uciec. Z tego, co później ustalono, nie odniosła obrażeń ciała - dodał policjant.

zatrzymany mężczyzna

Dzisiaj grzeje:
1. Nagły zwrot w sprawie zmarłego Woźniaka-Staraka. Na jaw wychodzą nowe fakty
2. Ważne informacje dla kobiet w ciąży. NFZ wystosował kluczowy komunikat

Mężczyzna został zatrzymany

Kryminalni, którzy przybyli na miejsce zdarzenia dokładnie przeszukiwali okoliczne tereny. - Dokładnie sprawdzili cały teren leśny przylegający do przystanku i zatrzymali w jego rejonie mężczyznę, który odpowiadał opisowi podejrzanego. Zabezpieczono pieniądze oraz nóż, prawdopodobnie wykorzystany przez napastnika. Podejrzanym o rozbój okazał się 49-letni mieszkaniec powiatu otwockiego - opowiedział nadkom. Daniel Niezdropa.

Rafał Trzaskowski przerwał milczenie. Mocne słowa po wyborachRafał Trzaskowski przerwał milczenie. Mocne słowa po wyborachCzytaj dalej

Podejrzany mężczyzna usłyszał zarzuty

Jak podaje otwocka policja, zebrany przez prokuratorskich i policyjnych śledczych, materiał dowodowy, wykazał, że zatrzymany 49-latek miał bezpośredni związek z napaścią na bezbronną kobietę. - Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut karny popełnienia rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz usiłowania zgwałcenia, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt - poinformował nadkom. Daniel Niezdropa. - Grozi mu teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności - dodał policjant.

Obywatelska postawa pasażerów busa

Warto podkreślić, że zaistniałą w okolicy przystanku sytuację widzieli pasażerowie jadący busem. To właśnie oni wezwali na miejsce funkcjonariuszy policji. - Doskonale rozumiemy, że podjęcie obywatelskiego zatrzymania wiąże się z dużym ryzykiem, jednak bierność i brak reakcji oraz zdecydowania, to też ryzyko narażenia osoby napadniętej na jeszcze większe niebezpieczeństwo. Dlatego bardzo dziękujemy za wspaniałą reakcję mieszkańcom naszego powiatu, którzy powiadomili policjantów o niebezpiecznej sytuacji, do której doszło w Otwocku Śródborowie - powiedział nadkom. Daniel Niezdropa.

Wypadek na Mazowszu. Pędził jak szalony, dachował i uderzył w dom. W środku była starsza kobietaWypadek na Mazowszu. Pędził jak szalony, dachował i uderzył w dom. W środku była starsza kobietaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła nie wytrzymała. Wyciąga kolejną broń przeciwko Piotrowi po tym, jak ujawnił ich prywatną korespondencję
  2. Koszmarny wypadek pod Radomiem. Z BMW nic nie zostało
  3. Najnowsza wizja jasnowidza Jackowskiego. Wakacje w 2020 roku mogą zostać przerwane
  4. Chciał uniknąć czołówki, wpadł do rowu. Młody mężczyzna nie żyje
  5. Media przed chwilą obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Andrzej Strzelecki
  6. Na pogrzebie ukradkiem włożyli pewien przedmiot do trumny zmarłego. Tak „podziękowali” mu za rzeczy, które zrobił
Uwaga na plagę latających owadów. Mogą wejść pod powiekę, a nawet do nosaUwaga na plagę latających owadów. Mogą wejść pod powiekę, a nawet do nosaCzytaj dalej

Następny artykuł