Mazowsze przoduje w statystykach. Polski Instytut Ekonomiczny podał zaskakujące dane

Autor Alicja Guz - 22 Sierpnia 2020
Mazowsze gazŹródło: Pixabay

Mazowsze przoduje w statystykach dotyczących największego zużycia gazu na osobę w gospodarstwach domowych. Tak wynika z danych przekazanych przez Polski Instytut Ekonomiczny. Dzieje się tak zarówno w mieście, jak i na wsi.

Mazowsze na pierwszym miejscu

Mazowsze wylądowało na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o największe zużycie gazu na osobę w gospodarstwach domowych. Według danych przekazanych przez Polski Instytut Ekonomiczny dzieje się tak zarówno w mieście (261 m sześc. Rocznie), jak i na wsi (527 m sześc. Rocznie). Co ciekawe, w obu tych kategoriach są to najwyższe wyniki w kraju, chociaż pod względem zagęszczenia sieci gazowej Mazowsze jest dopiero na 5. miejscu - ex aequo z województwem dolnośląskim.

Dzisiaj grzeje:
1. Andrzej Duda w spocie wyborczym prezydenta USA. Filmik bije rekordy popularności
2. Emerytury 2021. Kwoty świadczeń mogą się znacznie zmienić

Gdzie zużywa się najmniej gazu?

Według danych PIE najmniej gazu na osobę w gospodarstwach domowych zużywają mieszkańcy obszarów wiejskich na Podkarpaciu - 130 m sześc. na osobę. W tym miejscu warto zaznaczyć, że województwo podkarpackie jest na trzecim miejscu w kraju, jeśli chodzi o zagęszczenie sieci gazowej.

Potwierdzili, będą poważne zmiany w stolicy. Już 7 września, trzeba się przygotowaćPotwierdzili, będą poważne zmiany w stolicy. Już 7 września, trzeba się przygotowaćCzytaj dalej

Zagęszczenie sieci gazowej

Jak informuje PIE w "Tygodniku Gospodarczym", największe zagęszczenie sieci gazowej występuje w województwie małopolskim (159 km na 100 km kw. Powierzchni). Na drugim miejscu uplasowało się województwo śląskie (143 km na 10 km kw.), a na trzecim podkarpackie (113 km ma 100 km kw). Z kolei najmniejsza gęstość sieci gazowej jest w województwie podlaskim. Zaledwie 9 km na 100 km kw.

Uwaga, w weekend gwałtowne załamanie pogody. Nadciągają burze, znów będzie niebezpiecznieUwaga, w weekend gwałtowne załamanie pogody. Nadciągają burze, znów będzie niebezpiecznieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jarosław Jakimowicz może pożałować. Internauta ujawnił wulgarne wiadomości od gwiazdora, groził mu pobiciem
  2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimi
  3. Pilne ostrzeżenia w bankach. Może nie być dostępu do pieniędzy
  4. Tramwaje stanęły, składy skierowano na objazdy. ZTM ostrzega przed utrudnieniami
  5. Porażające doniesienia z Mazowsza sprzed chwili. Trzymiesięczne niemowle zostało zakażone koronawirusem
  6. TVN przekazał tragiczne informacje. Niestety, nie żyje
Podjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekPodjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News