Matka Kacpra błaga o pomoc. Już nie wie co ma robić. Nie ma kontaktu z synem, a sytuacja jest poważna. Apeluje o pomoc

Autor - 13 Sierpnia 2020
Matka chłopca prosi o pomocŹródło: Facebook, Aneta Sienicka

Matka studenta, który zaginął podczas protestów na Białorusi, apeluje o pomoc w nagłośnieniu sprawy. - Płaczę i błagam Was o udostępnianie tego postu, bo tylko nagłaśniając tę sprawę mogę cokolwiek teraz zrobić - wyjaśnia matka Kacpra Sienickiego.

Matka chłopca prosi o pomoc

Matka studenta, który został aresztowany 10 sierpnia podczas protestów w Mińsku, nadal nie wie, gdzie jej syn jest przetrzymywany. Polski konsulat w Mińsku przekazał, że trzech polskich studentów rzeczywiście zostało zatrzymanych w czasie demonstracji. Polskiej dyplomacji udało się do czwartku ustalić miejsce pobytu dwóch pozostałych studentów. Trwają działania mające wskazać, gdzie znajduje się Kacper Sienicki.

Dzisiaj grzeje:
1. Rafał Trzaskowski nie mógł dłużej zwlekać. Nikt się nie spodziewał takiej decyzji
2. Marża na długi weekend wyraźnie w górę. Każdy kierowca dobitnie odczuje

Trzech studentów zatrzymanych

Aneta Sienicka przekazała, że jej syn ukończył Studia Europy Wschodniej. Do Białorusi wyjechał, aby wesprzeć swoich przyjaciół w czasie wyborów. Kacper Sienicki został zatrzymany podczas protestów razem ze swoim kolegą przez milicję w miniony poniedziałek. - Ambasada RP w Mińsku i MSZ starają się pomóc i są bardzo zaangażowani, ale nie są w stanie przebić się przez ten chaos, jaki dzieje się na Białorusi. Chodzi o liczby aresztowanych osób i brak zaktualizowanych list zatrzymanych - wyjaśnia matka zatrzymanego.

Wybory na Białorusi

W minioną niedzielę na Białorusi odbyły się wybory prezydenckie, w których zwyciężył Aleksander Łukaszenko. Opozycja oraz niezależne media podważyły prawdziwość wyników wyborów. W nocy z niedzieli na poniedziałek oraz z poniedziałku na wtorek na ulicach Mińska i pozostałych dużych miast na Białorusi odbyły się demonstracje przeciwko rządom prezydenta oraz wynikom wyborów. W trakcie manifestacji doszło do starć z milicją, która użyła m.in. granatów hukowych oraz armatek wodnych. W dwudniowych demonstracjach zginął 25-latek, zatrzymano ponad 6 tysięcy osób.

Przyłapał policjantów na gorącym uczynku. Wszystko się nagrało, kto by pomyślałPrzyłapał policjantów na gorącym uczynku. Wszystko się nagrało, kto by pomyślałCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europosłanka Magdalena A. ma poważne kłopoty. Zajęła się nią prokuratura, jest akt oskarżenia
  2. Wideo - Jak otworzyć policyjną blokadę z koła za pomocą długopisu. Jest to zdecydowanie prostsze niż Ci się wydaje
  3. Właśnie wydano nowe rekomendacje dla wszystkich Polaków. Nie wszyscy będą zadowoleni
  4. Pilne ostrzeżenie, nie kupujcie tego produktu. Jego spożycie grozi poważną chorobą
  5. Żarty się skończyły, warszawiacy nie wejdą do sklepu jak do tej pory. Jest oficjalne stanowisko
  6. Z Magdą Gessler jest bardzo źle. Media obiegła zapierająca dech wiadomość, nastąpił przełom
Wyszła na jaw porażająca prawda o komunikacji miejskiej. Okropne, odechciewa się wsiadaćWyszła na jaw porażająca prawda o komunikacji miejskiej. Okropne, odechciewa się wsiadaćCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News