Zdjęcie Morawieckiego wywołało prawdziwą burzę. Chodzi o jeden szczegół

Autor Aleksandra Olbryt - 29 Sierpnia 2020
Mateusz MorawieckiŹródło: fot. twitter.com/ @premierrp

Mateusz Morawiecki po raz kolejny wywołał burzę swoim postępowaniem. Wśród internautów zawrzało po publikacji zdjęcia z premiery filmu "Okruchy wolności" Alicji Grzymalskiej. Film opowiada historię życia jego ojca, Kornela Morawieckiego, założyciela Solidarności Walczącej. Premier pojawił się na premierowym seansie w towarzystwie szef swojej kancelarii, Michała Dworczyka. Zabrakło jednak bardzo ważnej rzeczy, na którą sam wielokrotnie zwracał uwagę obywatelom.

Mateusz Morawiecki - wydaje zarządzenia, sam się do nich nie stosuje

Mateusz Morawiecki pojawił się w piątek 28 sierpnia na pokazie filmu o swoim ojcu. Premier - wbrew zarządzeniom własnego rządu - nie miał jednak maseczki. - Mówi jedno, a robi coś zupełnie przeciwnego. Bierzmy przykład z premiera – komentują wyraźnie zirytowani internauci. Premier chwilę wcześniej na antenie Radia Wrocław apelował o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego, w tym o zakrywanie ust i nosa w przestrzeni zamkniętej. - Całe społeczeństwo musi rozumieć, jak ważna jest dyscyplina. Jednym z głównych rozsadników koronawirusa są wesela. Tam po godzinie zdejmujemy maseczki i zapominamy o wszystkich zasadach, a tak być nie powinno - mówił Morawiecki, dodając, że jeśli uda się zachować dyscyplinę, będzie mniejsze prawdopodobieństwo wprowadzenia nowych obostrzeń. Do miejsc, w których tę dyscyplinę należy – zgodnie z rozporządzeniem rządu PiS - zachowywać, są też sklepy czy kina. I to właśnie do kina premier udał się kilka godzin później. Bez maseczki.

mateusz morawiecki bez maseczki

Dzisiaj grzeje:
1. Panika w tramwaju, pasażerowie uciekli. Zakażona kobieta szukała pomocy, chciała jechać do szpitala
2. Nowy podatek 1350 zł może być rozszerzony. Władza chce, by był powszechniejszy

Nagła decyzja sądu. Aktywistka wyszła na wolnośćNagła decyzja sądu. Aktywistka wyszła na wolnośćCzytaj dalej

Kancelaria Premiera strzeliła sobie w stopę

Zdjęcia z seansu filmu "Okruchy wolności" w reżyserii Alicji Grzymalskiej opublikowała Kancelaria Premiera. Internauci błyskawicznie wytknęli rządzącym, że w kinie nie tylko nie zachowano wymaganego dystansu, ale również to, że wielu widzów nie założyło maseczek czy przyłbic. Wśród tych, którzy zapomnieli o zasłonięciu nosa i ust, byli sam premier Morawiecki i szef jego kancelarii Michał Dworczyk. Zdjęcie przedstawicieli rządu w kinie bez maseczek wywołało falę oburzenia. "Niewolnicy w maskach, panowie bez" – czytamy w komentarzach. "Czy was przepisy nie obowiązują? Te przepisy, które sami wprowadziliście i za których przestrzeganie państwo karze zwykłych obywateli?", „Takie zachowania na pewno skłonią ludzi do przestrzegania zasad: maseczki + social dystans”, „Morawiecki bez maski, bo to przekaz podprogowy, mówi jedno a robi coś zupełnie przeciwnego. Bierzmy przykład z premiera” – piszą poirytowani internauci.

Nie pierwsza wpadka premiera

Przypomnijmy, że premier Morawiecki zaliczył już podobną wpadkę. W maju podobną burze wywołała fotorelacja z wizyty w restauracji w Gliwicach, na której widać było, jak Mateusz Morawiecki siedział przy jednym stoliku z trojgiem współpracowników. Nikt nie miał maseczki ani nie pamiętał o zachowaniu wymaganego dystansu. Niedługo potem rzecznik rządu tłumaczył w TVN24, że „pan premier został przez swoje zaplecze źle poinformowany” i „nie miał świadomości”, jakie zalecenia obowiązują w restauracji.

Donald Tusk wbił szpilę Szumowskiemu. Padły ostre słowaDonald Tusk wbił szpilę Szumowskiemu. Padły ostre słowaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy 500 plus zostanie w końcu podwyższone? Jest nowy projekt budżetu
  2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
  3. Klamka zapadła. Będą obowiązkowe maseczki. Pod Warszawą podjęli decyzję
  4. Jest decyzja, Rafał Trzaskowski potwierdził. Chodzi o szczepionki
  5. Wyciekło, ile zarabia krewny prezydenta. Kwota przyprawia o zawrót głowy
  6. Skandal, pacjent upadł z bólu i chodził na czworaka, nikt się nim nie zajął. Wstrząsające nagranie z polskiego szpitala

Stało się, ścieki znów płyną do Wisły. Trzaskowski potwierdziłStało się, ścieki znów płyną do Wisły. Trzaskowski potwierdziłCzytaj dalej

Następny artykuł