Z ostatniej chwili: premier miał kontakt z osobą zakażoną, Mateusz Morawiecki na kwarantannie

Autor Mateusz Dolak - 13 Października 2020
Z ostatniej chwiliŹródło: wawainfo

Premier Mateusz Morawiecki trafił na kwarantannę. "Proszę Państwa - w związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na kwarantannę" - napisał Mateusz Morawiecki na swoim koncie na Facebooku. Jak dodał, rząd pracuje normalnie, a on jest w stałym kontakcie ze współpracownikami i wszystkimi służbami.

Mateusz Morawiecki trafił na kwarantannę

"Proszę Państwa - w związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na kwarantannę. Informuję, że rząd pracuje normalnie, a ja jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami i wszystkimi służbami! Od dziś przechodzę na tryb pracy zdalnej. Uważajmy na siebie i bądźmy odpowiedzialni. Wszystkim życzę zdrowia! - napisał na Facebooku premier. Jak podał rzecznik rządu, premier dowiedział się o kwarantannie we wtorek (13.10) rano. Kontakt z osobą zakażoną miał w piątek (09.10). Jak podaje onet.pl, u premiera nie stwierdzono póki co zachorowania na COVID-19, ani nie zaobserwowano charakterystycznych dla choroby objawów. W czwartek (15.10) premier Morawiecki ma zostać poddany testowi na koronawirusa. Jeśli wynik będzie negatywny, premier będzie mógł za zgodą sanepidu zakończyć kwarantannę przed czasem.

Według rzecznika rządu Piotra Müllera sytuacja ta nie stanowi dla Rady Ministrów żadnego wyzwania, jako że politycy od miesięcy mają możliwość sprawnej pracy zdalnej. - Techniczne i proceduralne kwestie nie stanowią problemu - mówił Müller w TVN24. Müller powiedział także, że osoba zarażona, z którą premier miał kontakt, nie jest politykiem. Na antenie TVN24 Müller stwierdził również, że nie wie, czy premier Morawiecki widział się od piątku z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

Koronawirus w rządzie: Czarnek i Kowalski zakażeni

Kwarantanna, na którą przeszedł we wtorek (13.10) premier Mateusz Morawiecki w związku z kontaktem z osobą zakażoną, wydaje się szczególnie uzasadniona, gdy weźmiemy pod uwagę, że w rządzie pojawiły się już przypadki zakażenia koronawirusem. Jak już pisaliśmy na Wawa Info, po tym, jak w ubiegłym tygodniu o zakażeniu poinformował kandydat na ministra edukacji Przemysław Czarnek - co poskutkowało koniecznością przesunięcia terminu mianowania części członków zrekonstruowanego rządu - w niedzielę (11.10) dowiedzieliśmy się, że pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał także wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. "Wszystkich, z którymi miałem kontakt, proszę o pozostanie w domach, zachowanie ostrożności i działanie zgodnie z procedurami" - apelował Kowalski na Twitterze.

Dzisiaj grzeje:
1. Totalny paraliż Warszawy. Do protestu rolników przyłączają się inni, robi się coraz goręcej
2. Ponad 22 tys. Polaków otrzyma niebawem specjalne wezwania. Powód może wprawić w osłupienie
3. Morderstwo w bloku. Nastolatek leżał na chodniku, zginął podczas awantury. Nie żyje

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się, co rząd planuje na Wszystkich Świętych
  2. Kierowco bardzo dobre wiadomości. Ceny paliw idą w dół. Czy to początek paliwowego eldorado?
  3. Polacy już niedługo mogą spodziewać się dodatkowego wolnego. Jest pomysł na Wszystkich Świętych
  4. Niespodziewana zmiana w godzinach dla seniorów. Będzie dotyczyła większej liczby osób
  5. Będą bojkotować sklepy i bazary, już skrzykują się w internecie. Powód jest zatrważający
  6. Czeka nas stan wyjątkowy? Komentarz Ryszarda Terleckiego
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News