Premier Morawiecki wygwizdany podczas wystąpienia. Tego się nie spodziewał

Autor Aleksandra Olbryt - 27 Września 2020
mateusz morawieckiŹródło: um.warszawa.pl

Mateusz Morawiecki został wygwizdany przez tłumy podczas przemówienia wygłoszonego na Stadionie Narodowym w sobotę 26 września. Premier zabrał głos w trakcie koncertu "Solidarni z Białorusią" , mówiąc o prawie Białorusinów do wolności i o potrzebie solidaryzowania się z uciskanymi przez rząd Łukaszenki sąsiadami. W pewnym momencie z części widowni zaczęły dobiegać krzyki i gwizdy.

Mateusz Morawiecki mówi o wolności

Mateusz Morawiecki przemawiał na sobotnim koncercie "Solidarni z Białorusią" w Warszawie. Na scenie na Stadionie Narodowym pojawił się w towarzystwie przedstawiciela białoruskiej opozycji i gwiazd polskiej muzyki. Premier Polski mówił m.in. o tym, że "Białorusini mają prawo żyć w suwerennym państwie". - Dzisiaj Stadion Narodowy łączy naród białoruski z narodem Polskim. Jesteśmy po to, by być razem z nimi w tej wyboistej drodze do wolności - zadeklarował.

Dzisiaj grzeje:
1. Dziwne zdarzenie na warszawskiej "Patelni". Wszystko się nagrało
2. Od 15 października tysiące Polaków mogą liczyć na kolejny prezent od ZUS. Składki nie będą tak bolesne
3. Porażające wiadomości z Płocka. Mężczyzna wypadł z okna hotelu, nie żyje

Poszukiwany sprawca pobicia. Są zdjęciaPoszukiwany sprawca pobicia. Są zdjęciaCzytaj dalej

MSN: premier został wygwizdany

MSN podał, że w trakcie swojego wystąpienia Morawiecki został wygwizdany przez część widowni. Na licznych nagraniach, które pojawiły się w sieci, można usłyszeć krzyki i gwizdy dobiegające z widowni. Premier nie stracił rezonu w obliczu tak otwartej krytyki. Nie przerwał wystąpienia i nie skomentował reakcji uczestników koncertu.

Koncert i zbiórka na rzecz protestujących na Białorusi

Na Stadionie Narodowym wystąpili polscy i białoruscy artyści. Repertuar nawiązywał bardzo często do tematu wolności. W koncercie wzięli udział między innymi Grzegorz Markowski i Darek Kozakiewicz z zespołu Perfect, Krzysztof Cugowski, Sebastian Riedel, Organek oraz Andriej Chadanowicz. W czasie koncertu prowadzono zbiórkę zainicjowaną przez Fundację Białoruski Dom oraz Stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś. Zebrane środki zostaną przekazane obywatelom Białorusi, którzy działają na rzecz pokojowych zmian. Mają być przeznaczone na pomoc żywnościową, prawną i medyczną dla poszkodowanych w protestach.

Z ostatniej chwili: wypadek na drodze z Grójca do Warszawy. Są ranni, jezdnia zablokowanaZ ostatniej chwili: wypadek na drodze z Grójca do Warszawy. Są ranni, jezdnia zablokowanaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagle przywrócono obowiązkową kwarantannę dla Polaków. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości
  2. Nietypowa kontrola policyjna. Zatrzymany kierowca nie wiedział, że jego samochód się pali
  3. Pilny apel policji. Liczy się każda minuta
  4. Bardzo ważny polityk zakażony koronawirusem. Jest oświadczenie
  5. Koronawirus w teatrze. Miał być jubileusz, zamiast tego odwołują spektakle
  6. “Powiedzieć o tym fake news to zdecydowanie za mało”. Oceniamy słowa premiera o “tabliczkach LGBT”
15-latka od kilku miesięcy nie wróciła do domu. Policja apeluje: pomóżmy ją odnaleźć15-latka od kilku miesięcy nie wróciła do domu. Policja apeluje: pomóżmy ją odnaleźćCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News