Rekonstrukcja rządu właśnie się zaczęła. Premier Mateusz Morawiecki podał nazwiska nowych ministrów

Autor Karolina Kraushar - 20 Sierpnia 2020
Mateusz Morawicki zmiany w ministerstwachŹródło: premier.gov.pl

Mateusz Morawiecki poinformował właśnie o zmianach w Ministerstwie Zdrowia oraz Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Nowym szefem resortu zdrowia został Adam Niedzielski, a na ministra MSZ mianowany został Zbigniew Rau. O zmianach w rządzie premier powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Mateusz Morawiecki o zmianach w rządzie

Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej przekazał, kto zajmie miejsce Łukasza Szumowskiego na stanowisku ministra zdrowia po tym, jak w zeszły wtorek zrezygnował z pełnienia swojej funkcji. Nowym szefem resortu zdrowia został Adam Niedzielski.

Dzisiaj grzeje:
1. To koniec, kultowy sklep znika z centrum Warszawy. Jest oficjalna decyzja
2. Emerytury w 2020. Kiedy najlepiej przejść na wieczny urlop? Dzień złożenia wniosku decyduje o wysokości świadczenia.

Kim jest Adam Niedzielski?

Nowy minister zdrowia jest z wykształcenia ekonomistą i menadżerem. Od 2016 do 2018 roku był dyrektorem generalnym Ministerstwa Finansów. W roku 2018 roku objął funkcję zastępcy prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia do spraw operacyjnych, a od 2019 jest prezesa Funduszu.

Mateusz Morawiecki wybrał nowego ministra MSZ

Jacek Czaputowicz zrezygnował z pełnienia funkcji szefa resortu spraw zagranicznych. Jak przekazał premier Mateusz Morawiecki, jego miejsce zajmie prawnik, profesor Zbigniew Rau. W latach 201502019 Rau pełnił funkcję wojewody łódzkiego. W sejmie został przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych. W 2020 roku został przewodniczącym delegacji polskiego parlamentu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Krzysztof Penderecki zmarł w marcu, nadal nie został pochowany. Powód wielu może zaskoczyćKrzysztof Penderecki zmarł w marcu, nadal nie został pochowany. Powód wielu może zaskoczyćCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mandat w wysokości nawet 5 tys. zł. Nowe przepisy nie ominą nikogo
  2. Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem
  3. Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała. Padły ostre słowa o Agacie Dudzie
  4. Czerwony alert dla całego Mazowsza. Ostrzeżenia IMGW w prawie całej Polsce
  5. Absurdalne zasady w PKP. Masz dwa, nie pojedziesz
  6. Właśnie wprowadzono nowe obostrzenia. Wszyscy Polacy będą musieli się dostosować

Koronawirus w Wojskowej Akademii Technicznej. Ponad 100 podchorążych na kwarantannieKoronawirus w Wojskowej Akademii Technicznej. Ponad 100 podchorążych na kwarantannieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News